Kraje

Nowa Zelandio, jeszcze tu jesteśmy!

Nowa Zelandio, jeszcze tu jesteśmy!

…puk puk?

…halo?

…ekhm ekhm.

Co się piszę, jak się nie pisało przez 10 mcy? Matko, to już 10 miesięcy?! Jest jakieś magiczne zdanie, w którym streszczę, co u nas?

U nas wszystko w porządku. Po staremu. Bez wielkich zmian. Nadal siedzimy w Nowej Zelandii, pochłonięci zwykłym życiem. Cali i zdrowi. W tej samej pracy, w tym samym domu i w tym samym składzie. Oj, przepraszam, jest nas teraz +1! Od jakiegoś miesiąca. Przechwyciliśmy moją siostrę Monikę, która chwilę tu pomieszka.

To zabawne, jak w krótkim czasie niecodzienność powszednieje, staje się codziennością i determinuje nową rutynę. Trochę się w niej chyba zagubiłam. Równy rok temu przebierałam nogami na samą myśl, że lada chwila spakuje bambetle, wsiądę w samolot z biletem w jedną stronę i przeprowadzę się do Nowej Zelandii! Do N O W E J Z E L A N D I I! Na koniec świata!

Tęskniłam za nią bardzo, a teraz tęsknię za domem. Cóż, widać trawa zawsze zieleńsza za miedzą, a już tym bardziej za oceanem.

Widok Alp Południowych, pięknych i majestatycznych, nie robi już aż takiego wrażenia, kiedy każdego ranka odsłaniam okno. A może to wrażenie również spowszedniało i do codziennego zachwytu także przywykłam?

Jedno jest pewne, 10 miesięcy zleciało, jak z bicza strzelił. Zima się skończyła, a małe miasteczko, w którym mieszkamy budzi się ponownie do życia, czekając na rzesze turystów, którzy wpadną tu latem.

My też powoli budzimy się z zimowego snu i nieśmiało zacieramy ręce z figlarnym uśmiechem, iskrami w oczach i myślą „co by tu?”.

Odgrzebałam z dna szafy aparat, przetarłam obiektywy, odkurzam własne myśli i tylko język jeszcze muszę trochę wyostrzyć, bo od tych angielskich „klusek w gębie” nieco stępiał i czasem staje kołkiem.

Nowa Zelandio – czas na nowo się zachwycić! Blogu – wracamy!

Jesteście tam jeszcze?

Dajcie znać co u Was. Tęsknimy trochę…

6 Comments

 1. Dorota
  21 grudzień 2022

  Nowa Zelandia to wspaniały kraj, który posiada wiele do zaoferowania. Ma wiele przepięknych widoków, od plaż po góry i jeziora. Chcę tam jechać :)

  Reply
 2. Zenon
  7 maj 2020

  Dobry dzień!
  Brakowało nam również podróży i Was.

  Reply
 3. Podróżnik
  4 lipiec 2019

  Tak jak piszesz zawsze trawa jest gdzieś bardziej zielona. Tak już niestety mamy że przyzwyczajamy się do tego co jest dookoła nas i dopiero jak wyjedziemy czy coś stracimy to zdajemy sobie z tego sprawę ze tam jednak było świetnie.
  10 miesięcy jak jest Was +1 na pewno zleciało bardzo szybko :)

  Reply
 4. Lena
  30 grudzień 2018

  A jak tam się powszedniość układa z trzęsionkami? Mieszkaliśmy 2.5 roku w Christchurch i akurat dość aktywnie było wtedy w naszej okolicy. W jednym roku osunęły się wzgórza przy Sumner, gdzieś po roku w Kaikourze łupnęło tak mocno, żeśmy to odczuwali nawet 100km dalej. Mnie tam one mocno zniechęciły do NZ, ale każdy ma swoje upodobania…

  Pozdrowienia z na wpół ośnieżonej Gdyni :)

  Reply
 5. Fajne podróże
  2 październik 2018

  Od razu przypomina mi się Władca Pierścieni :)

  Reply
 6. Pasjonat
  10 wrzesień 2018

  To trochę przykre, że wszystko tak potrafi spowszednieć. I to nie jest żaden wyrzut do was, tylko taka jest po prostu smutna prawda. Zawsze człowiek myśli, że tam gdzie go nie ma jest super i że będzie szczęśliwy na 100%… a tu fakty są inne. No cóż – ważne, że jesteście cali i zdrowi. Pozdrowienia!

  Reply

Komentuj