Kraje

Jak zdobyć wizę Working Holiday do Nowej Zelandii?

Jak zdobyć wizę Working Holiday do Nowej Zelandii?

Zbliża się połowa lutego, już 20 lutego 2018 o 10:00 (czasu NZ) dostępna będzie kolejna pula wiz Working Holiday do Nowej Zelandii na rok 2018/2019. W związku z tym postanowiliśmy szczegółowo opisać, jak zdobyć jedną z takich wiz.

Z roku na rok zainteresowanie rośnie, a miejsc dla Polaków wciąż jedynie 100 rocznie. Program Working Holiday w Nowej Zelandii dostępny jest dla obywateli RP, którzy nie ukończyli 30 roku życia, zaledwie od kilku lat. Zaraz po wprowadzeniu zainteresowanie nie było duże, ale w tej chwili znacznie przekracza roczny limit wydawanych wiz.

Nasze wnioski składaliśmy w 2013 roku. Rok wcześniej wypełnienie 100 miejsc zajęło kilka dni. W 2013 roku już tylko jeden dzień. W kolejnym, 2014 roku, miejsca rozeszły się w ciągu kilkunastu minut. [update – w 2015 wizy rozeszły się, jak świeże bułeczki w ciągu niecałych 10 min, a w 2016 i 2017 jeszcze szybciej]. Ponieważ składanie wniosków odbywa się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”, ciężko nam wyobrazić sobie, co będzie się działo za kilka tygodni. Warto więc poświęcić chwilę i zapoznać się z interaktywnym formularzem, który trzeba będzie uzupełnić, aby można było to zrobić w kluczowym momencie jak najszybciej.

Co trzeba wiedzieć przed złożeniem wniosku o wizę Working Holiday?

Aby złożyć wniosek online, trzeba założyć konto na stronie Immigration New Zealand. Warto zrobić to z wyprzedzeniem, żeby w dniu składania wniosku nie marnować już na to czasu. Po założeniu konta otrzymujemy email z potwierdzeniem. Zdarza się, że trafia on do spamu.

W czasie kiedy składaliśmy nasze wnioski, trzeba było ostrożnie podchodzić do logowania się na swoje konto. Dwukrotne wpisanie błędnego hasła powodowało zablokowanie konta na kilka godzin, co w krytycznym momencie może decydować o tym czy uda nam się dostać wizę czy nie. Do tego logując się, nie można było wcisnąć enter po wprowadzeniu hasła, bo z jakiegoś powodu było to traktowane, jak próba zalogowania z błędnym hasłem i konto się blokowało. Trzeba było wpisać login i hasło i kliknąć myszką przycisk potwierdzający wprowadzone dane (Login). Wtedy wszystko było w porządku. Nie wiem czy to się zmieniło czy nie, ale na wszelki wypadek lepiej zachować ostrożność. Jeśli ten problem już nie występuje, będziemy wdzięczni za informację.

Sam formularz interaktywny jest bardzo prosty. W większości zawiera pytania, w odpowiedzi na które wybiera się jedną z opcji, dostępnych w formie rozwijanej listy. Mało więc jest wpisywania. Dzięki temu znając formularz z wyprzedzeniem, można zaoszczędzić cenne minuty pomijając czytanie pytań i wybrać od razu właściwe odpowiedzi.

Aplikację na dowolnym etapie uzupełniania można zachować i wrócić do uzupełniania później. Ponieważ jednak miejsca rozchodzą się w ciągu minut, wątpię, żeby ktoś był chętny z tej opcji skorzystać. Można natomiast poruszać się swobodnie pomiędzy stronami, czyli na przykład wrócić z ostatniej strony do pierwszej, nie tracąc wpisanych w międzyczasie danych.

Obecnie złożenie aplikacji online o wizę Working Holiday kosztuje 208 dolarów nowozelandzkich. Opłatę wnosi się kartą Visa lub Mastercard po uzupełnieniu formularza. Więcej informacji o dostępnych sposobach płatności można znaleźć na stronie Immigration Można płacić kartą, która należy do kogoś innego, nie ma to znaczenia. Należy pamiętać, że nie wystarczy jak najszybciej uzupełnić formularz, trzeba też jak najszybciej zapłacić, bo dopiero po otrzymaniu płatności system nadaje naszej aplikacji numer w kolejce. Inaczej mówiąc, dopiero jak płatność przejdzie, mamy zaklepane miejsce wśród szczęśliwej setki, o ile dopełnimy pozostałych formalności na czas.

Wypełniamy formularz online

Zaczynamy więc. Każdy krok opatrzony jest stosownym PDFem, żebyście mogli zobaczyć, jak wygląda formularz online i przygotować się do złożenia aplikacji :)

1) Logujemy się na konto i po lewej stronie, w kolumnie Online Services, wybieramy aplikację Working Holiday. Otwiera się osobne okienko, które wygląda następująco. Przewijamy stronę w dół, wybieramy Polskę z rozwijanej listy krajów i klikamy OK.

2) Pojawia się kolejny ekran, na którym potwierdzana jest dostępność miejsc w ramach Working Holiday. Kiedy aplikacje będą już dostępne, ekran ten będzie wyglądał tak.

3)Klikamy Apply Now i otwiera się pierwsza strona formularza online, która wygląda tak. Składa się on z czterech sekcji: Personal, Health, Character i Working Holiday Specific. Najbardziej obszerna jest sekcja Personal, która składa się z trzech części: Personal Details, Identification i Occupation Details.

W części Personal Details wpisujemy dane z adresem, podajemy telefon i maila, a następnie klikamy na część Identification, która wygląda tak. Tu wpisujemy dane paszportu, a jako drugi dokument wybieramy National ID i podajemy dane z dowodu osobistego. Następnie przechodzimy do części Occupation Details, która wygląda tak. Wielu osobom ta część zajmuje najwięcej czasu, bo trzeba przeglądać listy i szukać swojej branży i zawodu.W związku z tym pełna lista branży dostępna jest tutaj, a lista zawodów do pobrania tutaj. Warto poświęcić czas i z wyprzedzeniem odnaleźć właściwe dla siebie branżę i zawód oraz zapisać przydzielony im numer, który następnie wpisujemy w odpowiednie pola w formularzu i klikamy Search. Wynik wyszukiwania wyświetlony zostanie na tej samej stronie i trzeba koniecznie pamiętać, aby przed przejściem do kolejnej sekcji swój wybór zatwierdzić niebieskim „ptaszkiem” umieszczonym koło wyniku wyszukiwania. Dzięki wcześniejszemu wybraniu branży i zawodu zaoszczędzamy sporo czasu uzupełniając formularz w krytycznym dniu, kiedy wybije „godzina zero” :)

4) Przechodzimy do sekcji Health, która wygląda następująco. Uzupełniamy ją w kilka sekund, wybierając z rozwijanej listy „No”, jako odpowiedź na każde pytanie. Teraz można spokojnie przeczytać pytania, ale w dniu składania aplikacji lepiej nie marnować na to czasu, wybrać wszędzie „No” i czym prędzej przejść dalej :)

5) Kolejna sekcja to Character. Tutaj można zobaczyć, jak wygląda. Sprawa ma się tak samo, jak z poprzednią sekcją. Wybieramy „No” w odpowiedzi na każde pytanie i szybko przechodzimy dalej.

6) Jesteśmy w ostatniej już sekcji Working Holiday Specific, która wygląda tak. Odpowiadamy na proste pytania, podajemy planowaną datę przyjazdu do Nowej Zelandii i niezwłocznie przechodzimy dalej klikając Next w prawym dolnym rogu. Jeśli wszystko wypełniliśmy poprawnie, wrócimy do pierwszej strony, a na górze formularza, przy nazwach sekcji, będą zielone „ptaszki”

7) Teraz możemy przewinąć stronę w dół i kliknąć Submit. Naszym oczom ukaże się taki oto ekran, na którym trzeba zaznaczyć „ptaszka” przy każdym akapicie, przewinąć w dół i kliknąć Submit jeszcze raz.

8) Nasza aplikacja jest zakończona. Teraz trzeba jak najszybciej zapłacić i gotowe! Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, po zalogowaniu się na konto w Immigration i po kliknięciu w opcję „My Applications”, powinniśmy zobaczyć informacje takie, jak numer aplikacji, status „Submitted” i status płatności „Received”.

To już wszystko. Coś dużo tych ptaszków było… 😉

Po złożeniu wniosku

Po złożeniu i opłaceniu wniosku, na podany w czasie zakładania konta adres email otrzymamy automatyczną wiadomość z załącznikiem, który zawiera dalsze instrukcje. Załącznik możecie pobrać klikając tutaj.

W ciągu kilku dni (w naszym przypadku w ciągu trzech), wasza aplikacja zostanie przydzielona konkretnemu urzędnikowi DOL (Department of Labour), który skontaktuje się z wami, informując o ostatecznym terminie przesłania dodatkowych dokumentów. Przykładowa wiadomość, którą otrzymałem dostępna jest do pobrania tutaj.

Teraz pozostaje już tylko kompletować i wysyłać papiery. Jeśli z jakiegoś powodu wiecie, że nie zdążycie do lekarza na czas, można poprosić urzędnika, który się z wami skontaktował, o przesunięcie terminu. Trzeba jednak dysponować potwierdzeniem wizyty u lekarza na konkretną datę. Lepiej więc dotrzymać terminu i nie robić sobie kłopotu.

Wizyta u lekarza

Przed wizytą można wydrukować i uzupełnić Chest X-Ray Certificate (czyli formularz INZ1096, dostępny do pobrania tutaj. Można, ale nie trzeba, bowiem formularz możemy też otrzymać przed prześwietleniem, jeśli nie dysponujemy własnym egzemplarzem. Ponoć trzeba tylko pamiętać, żeby wydrukować go jednostronnie.

Nie wystarczy prześwietlenie i wizyta byle gdzie. Na wizytę trzeba się umówić do radiologa i lekarza posiadającego odpowiednią akredytację. Listę placówek medycznych, w których można zrobić prześwietlenie na potrzeby aplikacji wizowej można znaleźć na stronie Immigration New Zealand.

Obecnie (Luty 2017) w Polsce są dwa miejsca, w których można wszystko załatwić. Jedno w Warszawie, drugie w Krakowie. W Warszawie prześwietlenie kosztuje 70zł, a wizyta u lekarza 50zł. W Krakowie jest nieznacznie drożej, ale za to załatwia się wszystko w jednym miejscu.  Na wizytę umówiliśmy się z miesięcznym wyprzedzeniem, czyli zanim jeszcze uzupełniliśmy wnioski online. Polecam taki zabieg wszystkim, którzy planują ubiegać się o wizę, nie ma co odkładać organizowania wizyty u lekarza na ostatnią chwilę.

Skupmy się jednak na Chest X-Ray Certificate. Formularz nie jest skomplikowany, składa się z pięciu sekcji, oznaczonych od A do E. Nas interesują tylko sekcje A i B.

Sekcja A jest prawie w całości przeznaczona na dane osobowe. Uzupełniamy wszystko od A2 do A9. A1 teoretycznie powinien uzupełnić lekarz/radiolog po sprawdzeniu paszportu. Nas jednak lekarz poprosił, żebyśmy sami wszystko uzupełnili i nie mieliśmy z tego powodu żadnych problemów. W A8 należy wpisać dowolny tymczasowy zawód, który można wykonywać w Nowej Zelandii, np. barista, kitchen hand, etc. W A9 natomiast zaznaczyć pierwszą opcję, czyli mniej niż rok. W sekcji B trzeba się tylko podpisać i gotowe. Pozostałe informacje w sekcjach od C do E uzupełnia lekarz/radiolog.

Do formularza należy też dołączyć zdjęcie paszportowe, podpisane na odwrocie. Zdjęcie nie może być starsze, niż 6 miesięcy, warto więc z wyprzedzeniem, w tak zwanym międzyczasie, załatwić wizytę u fotografa.

Po wykonaniu prześwietlenia udajemy się do lekarza, który założy nam konto w systemie eMedical. Na wizytę trzeba zabrać ze sobą paszport i zdjęcie paszportowe. Otrzymamy wydrukowane potwierdzenie założenia konta, zawierające numer identyfikacyjny NZER.

Po wizycie u lekarza

Otrzymany numer NZER przesyłamy mailem do urzędnika Immigration, który skontaktował się z nami po złożeniu aplikacji. Później czekamy już tylko na potwierdzenie otrzymania wizy :)

W naszym przypadku cały proces był bardzo krótki. Aplikacje online uzupełniliśmy 14 lutegowizytę u lekarza mieliśmy zaplanowaną na 18-tego, a informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku otrzymaliśmy w ciągu tygodnia. Może to być dłużej, ale może też być krócej, znamy przypadki otrzymania potwierdzenia na następny dzień po przesłaniu numeru NZER. Pewnie będziecie siedzieli, jak na szpilkach, czekając na tą informację, tak samo, jak my siedzieliśmy :) Podpowiem więc, że najlepiej sprawdzać status aplikacji po zalogowaniu się na swoje konto na stronie Immigration. Status ten potrafi się bowiem zmienić kilka dni szybciej, niż dostaniecie potwierdzenie emailem. Jak wygląda ten upragniony email? Możecie zobaczyć klikając tutaj.

Kiedy aplikacja zostanie pozytywnie rozpatrzona, można po zalogowaniu się na konto wydrukować potwierdzenie otrzymania wizy. Jeśli chcecie zobaczyć, jak ono wygląda, wystarczy kliknąć tutaj. Z oczywistych powodów usunęliśmy tylko adres i numer paszportu.

Należy wjechać na teren Nowej Zelandii w ciągu roku od wydania wizy. Wiza ważna jest rok od dnia wjazdu do Nowej Zelandii. Umożliwia wielokrotne przekraczanie granicy, ale opuszczenie kraju nie zatrzymuje biegu ważności wizy.

Nadszedł dzień przylotu do Nowej Zelandii. Co muszę mieć ze sobą?

Teoretycznie w czasie wjazdu na teren Nowej Zelandii trzeba okazać wydrukowane potwierdzenie otrzymania wizy. W praktyce jednak za każdym razem, kiedy przekraczaliśmy granicę, nie było to konieczne, bo wszystkie informacje znajdują się w systemie komputerowym. Dla świętego spokoju można jednak wydruk ze sobą zabrać.

Jednym z warunków jest też posiadanie środków finansowych w odpowiedniej wysokości ($4200 NZ), ale tego też nikt nie sprawdza.

Do wjechania do Nowej Zelandii po otrzymaniu wizy wystarczy zatem tylko paszport.

Jestem w Nowej Zelandii, od czego zacząć?

Ten temat szeroko opisałem w innym wpisie o pierwszych krokach w Nowej Zelandii, w czasie Working Holiday. Serdecznie zapraszam do lektury tego wpisu, znajdziecie w nim sporo przydatnych informacji.

Kończy mi się wiza, a chcę zostać dłużej. Co mogę zrobić?

Jest kilka opcji. Jeśli w ciągu pobytu na wizie Working Holiday pracowało się co najmniej 3 miesiące przy zbieraniu owoców albo na farmie, można aplikować o przedłużenie wizy o dodatkowe 3 miesiące. Temat szerzej opisany jest na stronie Immigration New Zealand.

Inna opcja to wiza Essential Skills, którą szczegółowo opisaliśmy tutaj.

Jeśli kończy nam się wiza Working Holiday, a chcemy legalnie zostać w Nowej Zelandii, żeby przez jakiś czas podróżować, zanim wrócimy do domu, najlepszym rozwiązaniem będzie Visitor Visa, czyli wiza turystyczna. Jest jednak mały haczyk. Jeśli zdecydujemy się aplikować o taką wizę pozostając w Nowej Zelandii, np. na 3-4 tygodnie przed końcem ważności wizy Working Holiday, czas ważności nowej wizy zostanie doliczony do czasu ważności Working Holiday, co razem przekroczy rok pobytu na terenie Nowej Zelandii. Kiedy chce się zostać w Nowej Zelandii w sumie ponad rok, trzeba przejść badanie potwierdzające stan zdrowia i ponownie wykonać prześwietlenie klatki piersiowej oraz załączyć stosowne certyfikaty.

Jest jednak wyjście z tej sytuacji – wystarczy opuścić Nową Zelandię na kilka dni i wrócić, kiedy upłynie już ważność wizy Working Holiday. Obywatele Polski zwolnieni są bowiem z obowiązku wizowego przy wjeździe do Nowej Zelandii, jeśli przyjeżdżają w celach turystycznych na okres nie dłuższy, niż 3 miesiące. Więcej można przeczytać tutaj. Jedynym warunkiem jest posiadanie biletu na wyjazd z Nowej Zelandii w ciągu trzech miesięcy oraz posiadanie środków finansowych na czas pobytu,.. Z tym nie będzie jednak problemu, bo tuż po zakończeniu pobytu w ramach Working Holiday, każdy będzie miał przecież odłożone trochę pieniędzy na nowozelandzkim koncie. Wystarczy wydrukować i przedstawić historię rachunku bankowego, chociaż wątpię, żeby ktoś o to prosił na granicy, tak samo, jak o bilet powrotny.

To już wszystko. Życzę każdemu powodzenia i otrzymania w lutym upragnionych wiz :) Jeśli macie pytania, na które nie znajdujecie odpowiedzi w tekście, zapraszamy do kontaktu! Jeśli jakieś informacje są niepoprawne lub niekompletne, będziemy wdzięczni za poprawienie.

Przeczytaj też:

 1. Working Holiday Visa-pierwsze kroki w Nowej Zelandii
 2. Samochód w Nowej Zelandii- jak kupić i sprzedać
 3. Czym podróżować po Nowej Zelandii
 4. Nowa Zelandia: spanie w samochodzie- krótki poradnik cz.1
 5. Nowa Zelandia: spanie w samochodzie- krótki poradnik cz.2

541 Comments

 1. Peterplazy
  13 czerwiec 2023

  mainmovs.com

  Reply
 2. dissociate
  20 listopad 2021

  Unknown Artist Disco Non Stop Vol3 https://chrome.thehenleypartnership.co.uk/99.html KTL KTL Live Archive

  Reply
 3. Мой ненасытный! Я готова предложить тебе о-о-о-о-чень страстные встречи, о которых будут знать только ТЫ и Я! Для знакомства может просто поо
  28 kwiecień 2021

  Мой ненасытный! Я готова предложить тебе о-о-о-о-чень страстные встречи, о которых будут знать только ТЫ и Я! Для знакомства может просто пообщаемся? На письма не отвечаю потому-что мне удобней общаться на сайте http://itissex.xyz P.S.Жду ТЕБЯ!

  Reply
 4. Barnert
  8 marzec 2020

  Hey Ludziska. Od prawie dwóch tygodni czekam na jakiś kontakt ze strony NZ Immigration. Dostalam potwierdzenie wyslania health examination i to tyle. Poczekam jeszcze ten tydzień, a jak nic się nie zmieni będę dzwonić. Czy ktoś może ma podobną sytuację? Martwi mnie zmieniająca się sytuacja z wirusem bo NZ zamyka granice dla niektórych kraji. Ja aktualnie mieszkam w Angli i to w okolicy gdzie ludzie robią zapasy srajtachy 😉 Kiepski okres na przemieszczanie sie na drugi koniec świata

  Reply
 5. Zuza
  22 luty 2020

  Udało mi się wypełnić aplikację na czas! Dostałam maila o ok. godz. 1 w nocy 20 lutego. Zostało mi jedynie wysłanie potwierdzenia x-ray chest certificate. Otrzymałam od lekarza jedną stronę pdf z wszelkimi informacjami, a więc tylko to jest potwierdzeniem, które należy wysłać czy wniosek, który można znaleźć na stronie Immigration też nalezy wypełnić i zeskanować?
  z góry dziękuję za odpowiedzi:)

  Reply
 6. Zuza
  17 luty 2020

  Cześć,
  Na ostatniej stronie aplikacji jest pytanie (wkleiłam poniżej) dotyczące otrzymania już wcześniej wizy na pracę. A co w przypadku osoby, która pierwszy raz bierze udział w aplikowaniu, równiesz musi dać odpowiedź TAK?

  Have you previously been issued a New Zealand Working Holiday Visa?
  Note:
  You must answer „Yes” even if you did not use this visa.

  Reply
  • K.
   18 luty 2020

   Nie, jeżeli nie dostałaś nigdy tej wizy, to klikasz „no”. Wydaje mi się, że dopisek dotyczy ludzi, którzy otrzymali wizę, ale z jakiegoś powodu nie wyjechali do NZ – wtedy i tak muszą zaznaczyć „yes”.

   Pozdrawiam wszystkich, którzy tak jak ja od tygodnia stresują się tymi kilkoma minutami jutro wieczorem, kiedy wszystko się rozstrzygnie. 😉

   Reply
 7. austinFrilm
  29 wrzesień 2019

  http://vergleish.eu/ Gitdiftittehymmeli

  Reply
 8. Ania
  13 marzec 2019

  Wchodze sobie na strone Immigration NZ zeby sprawdzic status mojej aplikacji i Working Holiday scheme dla Polski jest OTWARTY…! Mozliwe ze nie wypelniono jeszcze wszystkich miejsc albo nie wszyscy dostarczyli dokumenty na czas.
  Moze tym ktorym sie nie udalo, zostala wlasnie dana druga szansa 😉

  Reply
  • Aga
   13 marzec 2019

   Hej! Czy Tobie sie udalo zlozyc dokumenty dzisiaj? Weszlam przed chwila na strone i aplikacje dla Polski sa wciaz zamkniete :/

   Reply
   • Ania
    13 marzec 2019

    Ja już nie muszę bo zaaplikowałam 3 tyg temu i teraz tylko czekam na odpowiedź. Ale wiem. że komuś już się dzisiaj powiodło. Musisz być zarejestrowana i zalogowana żeby aplikacja pokazała się jako ‚available’. Spróbuj jeszcze raz :)

    Reply
 9. Karol
  19 luty 2019

  Zapraszam szczęśliwców na grupę, razem zawsze razniej i latwiej rozwiazywac problemy https://www.facebook.com/groups/358662401642029/

  Reply
 10. Gabi
  19 luty 2019

  Hej! Czy Ci którym udało się zapłacić dostali już maila z potwierdzeniem? Do mnie nic nie doszło.

  Reply
  • Karol
   19 luty 2019

   Tez nie mam jeszcze maila ale statusy aplikacji i platnosci Received

   Reply
   • Sara
    19 luty 2019

    A ja nie mam nic „recived” tylko decision: pending, ktos tez tak ma?

    Reply
    • Ola
     19 luty 2019

     Sara, też tak mam – widzę jedynie status pending pod Immigration Applications. Nic pod Online Services applications (WH) :/

     Reply
     • Sara
      19 luty 2019

      No mam nadzieje ze to nie zly znak dla nas;D

  • Gosia
   19 luty 2019

   Mi sie chyba udalo, tzn. Application received, Payment received :) Ale zadnego maila nie dostalam. Ale w sumie u nich dzien pracy dopiero sie zaczyna…

   Reply
  • Julia
   20 luty 2019

   Dostałam maila o 1:03. Wszystko gra 😀

   Reply
 11. Joanna
  19 luty 2019

  4 minuty, nie udało się…

  Widzimy się w przyszłym roku!

  Reply
  • Karol
   19 luty 2019

   A mi się udało!!! Znaczy wysłałem wniosek i status płatności received…tylko maila z potwierdzeniem jeszcze nie dostałem

   Reply
   • Sara
    19 luty 2019

    A jak to sie sprawdza swoj status? Mi pobralo pieniadze ale nie wiem gdzie moge sprawdzic swoj status :(

    Reply
   • Buka
    19 luty 2019

    Ja tez nie dostalam, a udalo mi sie zaplacic.

    Reply
 12. Katarzyna
  19 luty 2019

  Hej w jaki sposób zapisac się do lekarza do krakowa? Pani przez telefon powiedziala mi ze musze miec skierowanie

  Reply
 13. Julia
  18 luty 2019

  Hej!
  W jakiej formie wpisujecie do aplikacji swój numer telefonu? +48XXXXXXXXX czy bez + ? Wypełniacie też te inne rubryki z telefonami? Drobnostka, ale jednak zaprząta mi głowę 😉

  Reply
 14. Aga
  18 luty 2019

  Dzięki za bardzo pomocny artykuł :) Czy ktoś wie czy do wniosku online trzeba dołączyć fotografię? Nie mogę znaleźć tej informacji, ale jeśli trzeba, to nie jest to ani zdjęcie paszportowe, ani dyplomowe, tylko jeszcze inne… https://www.immigration.govt.nz/new-zealand-visas/apply-for-a-visa/tools-and-information/acceptable-photos
  Z góry dziękuję za pomoc!

  Reply
  • Gaya
   18 luty 2019

   Hej! o kurczę, próbowałam teraz się aplikować z innych krajów dla próby i nic nie było. może zdjęcie trzeba później jakoś dosłać, oby!!! Jak tam emocje? w Jaki sposób aplikujecie? Samodzielnie czy za pośrednictwem jakiegoś agenta czy coś?

   Reply
 15. Joanna
  18 luty 2019

  Hej,

  Czy ktoś próbował zakładać konto na tej stronie immigration? Jest opcja login, ale w pasku rozwijania nie ma opcji working Holiday visa.

  Reply
  • Aga
   18 luty 2019

   Jest, na samym dole :)

   Reply
 16. Ania
  13 luty 2019

  Hejka, swietny artykuł, dzięki za włożoną w niego pracę, na pewno przyda się wielu osobom – mam nadzieję w tym mnie!

  PYTANIE:
  Czy ktoś używał do płatności karty Revolut?
  Mam dylemat, bo czasami ta karta jest odrzucana przy płatności online, a druga Visa którą posiadam ma słabe przewalutowanie i prowizję.
  Jak wyglada ta strona z płatnościa? Dosyć szybko można ją wypełnić podając tylko podstawowe dane karty? Bo to nie jest akurat coś, co można sobie wcześniej poćwiczyć 😉

  Dajcie znać i powodzenia za tydzien!

  Reply
  • ja
   17 luty 2019

   Hej, użyj przeglądarki Chrome w ktorej jest opcja zapisania karty.
   Ba! Uzyj jej i zainstaluj autofiller wtyczke do Chroma, upewnij się, że zapiszą Ci się dane gdy wypełniasz formularz dla innego kraju a nastepnie w minucie otawrcia aplikacji wciskaj tylko „next”! Zadziałało rok temu, przeszłam do strony z płatnością po 40 sekundach. Pozdrawiam z NZ!

   Reply
  • Karolina
   17 luty 2019

   Hej! Ja bym nie ryzykowała. Revolut często nam w podróży nie działał. A jeśli zostaniesz przekierowana do płatności, to oznacza, że wizę już praktycznie masz w kieszeni. „Słabe przewalutowanie” odrobisz w godzinę pierwszej pracy w NZ, więc lepiej pewną kartą z banku a nie aplikacji płacić. Powodzenia!

   Reply
 17. Mati
  5 luty 2019

  Witam,

  mam tylko jeden komentarz w sprawie wymaganych $4200NZD i dowodu ich posiadania. Tak jak napisane przez Olo, zdaża się że officer border control w NZ nie zapyta cię o okazanie owego dokumentu, jak to było w moim przypadku. Niestety byłem świadkiem dość nie przyjemnej sytuacji, kiedy osoba została zapytana o taki dokument i nie była w stanie udowodnić posiadanej kwoty (Polka, która leciała tym samym samolotem co ja również z WH wizą). Nie polecam ryzykować, gdyż zostaniecie zatrzymani na kontroli granicznej, otrzymacie odmowe wstępu do NZ i będziecie musieli zakupić bilet powrotny na miejscu (!).

  Powodzenia!

  M.

  Reply
 18. Piotrek
  2 luty 2019

  Witam!

  Na stronie Immigration New Zealand przecytalem ze po zlozeniu aplikacji o wize trzeba wyslac paszport do odpowiedniego urzedu w celu potwierdzenia tozsamosci (pisze cos takiego: „If we tell you to send us your passport, you should send it to your nearest Visa Application Centre (VAC). If you are applying outside New Zealand, we must receive your passport within 20 days.”)

  To moze cos nowego czy ktos orientuje sie czy juz tak bylo w poprzednie lata i trzeba bylo wyslac gdzies paszport poczta?

  Z góry dziekuje za informacje.

  Pozdrawiam!

  Reply
  • Aga
   3 luty 2019

   Hej! To mnie zmartwiles tym komentarzem, aczkolwiek tam jest napisane – „jesli Cie o to poprosimy”, takze ja to rozumiem, ze moze sie takie cos zdarzyc, ale nie jest to wymagane w kazdym przypadku :)

   Reply
   • Piotrek
    3 luty 2019

    Czesc!

    Pisze tak: „If you apply for your visa using Immigration Online, you may not need to send in your passport if:
    You’re already in New Zealand
    You’re outside New Zealand and are from a visa waiver country or China.
    For all other people, we need your passport to confirm your identity. We’ll confirm this in an email after your application has been submitted. We’ll also tell you on the acknowledgement page when you complete your online application.”

    Szczerze mówiac tez mnie to zmartwilo, tymbardziej ze potem na stronie urzedu do którego paszport mialby zostac wyslany pisze „For credit card payments please ensure you also complete the VAC Credit Card Authorisation Form available here.”, i dokument ten zawiera pola dotyczace danych karty kredytowej. Troche dziwne zeby gdzies wysylac paszport i jeszcze wypelniac dokument z danymi karty kredytowej…

    No ale tak jak mówisz miejmy nadzieje ze uda sie tego uniknac.

    Pozdrawiam!

    Reply
 19. Sara
  18 styczeń 2019

  Witam! Mam pytanko w sprawie rentgenu, dzwonilam na ul.Okupowa w Warszawie i Pani mi powiedziala ze badania kosztuja 510 zl a nie 50 jak przeczytalam tutaj:( czy ktos sie orientuje moze skad taka roznica cen? Pozdrawiam:)

  Reply
  • Karol
   16 luty 2019

   Ja się już zarejestrowałem do krakowa i pani mi powiedziała ze 1100 to kosztuje 😀 wiec niezle

   Reply
   • Majka
    17 luty 2019

    Karol a w Krakowie nie ma monopolu na wizowe rentgeny Pan doktor, przy kleparzu co przyjmuje? U niego 200 czy 300zl kosztował rentgen.

    Reply
 20. Ania
  2 styczeń 2019

  Hej, czy jeśli wniosek jest odrzucony to kasa i tak przepada? Czy jeśli klikam płatność to jednocześnie oznacza to, że zostałam przyjęta?

  Reply
  • Marcin
   7 styczeń 2019

   Mysle ze nie uda ci sie przejsc przez platnosc, jezeli wizy zostana juz rozdane a Tobie sie nie uda. Przynajmiej w moim przypadku po kliknieciu „pay” wyskoczyla informacja, ze niestety wizy nie sa juz dostepne.

   Mam ogolne pytanie.
   W zeszlym roku po pieciu minutowym wypelnieniu formularze nie udalo mi sie wyrwac wizy, ale mam zamiar aplikowac jeszcze w tym roku z pozytywnym skutkiem, gdyz jestem obecnie w australii, w ktorej wiza mi sie konczy w marcu i chcialbym od razu pojechac do NZ.
   Pytanie czysto teoretyczne.
   Czy wydaje Wam sie, ze moze wszyscy, ktorzy chcieli pojechac do NZ i dorwali wize w latach 2012-18 juz spelnili swoje plany i w tym roku nie bedzie takiego zainteresowania jak to bylo we wczesniejszych latach? na forum nie widze sporego ruchu i jestem pelni nadziei, ze w tym roku mi sie uda. Co sadzicie?
   Po drugie, mam jeszcze wniosek z zeszlego roku, slyszalem ze zazwyczaj jest kasowny przed otwarciem aplikacji. Czy ktos juz mial podobny przypadek i w dniu wydawania wizy po prostu kliknal na ‚pay’ bez wypelniania ponownego formularzu i otrzymal wize?

   pozdrawiam,
   M.

   Reply
   • Sara
    18 styczeń 2019

    Hej Marcin! Ja nie mam pojecia ale tez mam taka nadzieje ze wszyscy „mistrzowie klawiatury” jak ktos ich tak gdzies tutaj okreslil pojechali w tamtym roku i w tym czas na wypelnienie wizy bedzie nieco dluzszy jako ze ja w ogole sobie nie wyobrazam jak to mozna wypelnic w 3/4 min! :(

    Reply
 21. Bela
  5 marzec 2018

  Moi drodzy, czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi?
  Zrobiłam już badanie na wykluczenie gruźlicy, dodatkowo wysłałam opiekunowi numer NZER, jednak wciąż nie mam informacji na stronie o przyznaniu wizy. Dodam że znajoma, która robiła kilka dni po mnie badania wizę już dostała. Gruźlicy nie mam. pytanie zatem czy ktoś z Was jeszcze ma taką sytuację, czy może powinnam coś jeszcze zrobić? jak długo mogę czekać na informację?

  Reply
  • Kaśka
   6 marzec 2018

   Ja mam taką samą sytuację, chyba jedyne co można jeszcze zrobić to uzbroić się w cierpliwość :)

   Reply
 22. Katarzyna
  27 luty 2018

  Cześć, mi zajęło wypełnianie ok 3,5min i już (tj. po tygodniu) dostałam pozytywną decyzję o przyznaniu wizy:) gratuluję tym, którym się udało i życzę powodzenia pozostałym w nadchodzącym roku! Dzięki 4evermoments!

  Reply
 23. Jacek
  20 luty 2018

  Czy dostaliście maila z jakąś informacją. status wizy jest received ale maila żadnego nie dostałem

  Reply
 24. Wera
  20 luty 2018

  Cześć!
  Gratuluje wszystkim szczęśliwcom!
  Czy ktoś z Was orientuje się gdzie w Krakowie można wykonać komplet badań radiologicznych ?

  Pozdrawiam 😉

  Reply
  • Sebastian
   20 luty 2018

   Wroclawska 1-3 pokoj 222 albo 223

   Reply
  • kaja
   21 luty 2018

   A czy coś się w tym roku zmieniło i nie trzeba robić badań u Panel Doctora??

   Reply
 25. Krzysztof
  20 luty 2018

  Odnośnie badań. Czy muszę robić też badania krwi, moczu i oczu? Czy wystarczy tylko Xray i konsultacja? Placówka, w której zamierzam robić badania, chce mi też zrobić te pozostałe badania i oczywiście każe sobie za to płacić.

  pozdrawiam i gratuluje wszystkim, którym się udało

  Reply
  • Maciek
   20 luty 2018

   Hej! Dolaczam sie do pytania. Trzeba zrobic tylko Chest X ray czy Xray i medical examination? Czy ktos z Was zalatwia to w Australii?

   Reply
 26. Jacek
  19 luty 2018

  10:05am czasu nowozeladzkiego. płatność przeszła, udało się!!!!!!! Tylko nie wiem dlaczego po zalogowaniu w Immigration Applications mam visa type: work/ decision: pending i pod spodem następne Working Holiday Schemes: Poland Working Holiday Scheme Application Received Received. numery aplikacji są inne a ja o wizę pracowniczą się nie starałem. Ktoś ma podobnie, ktoś zna adress email do nich żeby się skontaktować

  Reply
  • Kasia
   20 luty 2018

   Ja mam dokładnie tak samo

   Reply
 27. Aga
  19 luty 2018

  Udalo sie?? Zaplacone, zasubmittowane, rozumiem ze teraz tylko czekac na maila ? :) czy jest jeszcze mozliwosc ze mnie rozczaruja?

  Reply
 28. Sebastian
  19 luty 2018

  Udalo sie ! Do zobaczenie w Nowej Zelandii ! Proponuje utworzyc grupe na facebooku, co wy na to? Gratulacje tym co sie udalo ! Pozostalym zycze powodzenia nastepnym razem !

  Reply
  • Maja
   19 luty 2018

   Juz jest grupa, dla ludzi z visa z lat 2016/17 i 2018. Nazywa sie Nowa Zelandia 16/17/18

   Reply
  • Maja
   19 luty 2018

   Jest juz grupa na FB – Nowa Zelandia 16/17/18
   Jest to dla osob z visami z tych 3 lat :)

   Reply
  • Beata
   19 luty 2018

   Co prawda jeszcze nie wiem czy nie mam gruźlicy ;P, ale jestem za utworzeniem grupy :)

   Reply
   • Sebastian
    20 luty 2018

    Ok dzieki ! Pod nazwa WH byla tylko miedzy narodowa grupa

    Reply
 29. Szmegos
  19 luty 2018

  Hej! Czy jak udało mi się przejsc do platnosci to znaczy ze sie dostałam? 😉 juz tak na pewno? 😀

  Reply
 30. Agata
  19 luty 2018

  Po dokonaniu płatności i otrzymaniu informacji, że została ona zatwierdzona, na stronie WHS nie widzę swojej aplikacji ani jej aktualnego statusu. Nadal wyświetla się lista krajów, które mogą aplikować. Czy ktoś też tak ma, że nie widzi swojej złożonej i opłaconej aplikacji?

  Reply
 31. Tomasz
  19 luty 2018

  6 minut i za dlugo….
  Czy ktos mial wypelnione z zeszlego roku?
  Albo użył programu?
  W zeszłym roku aplikacja wyglądała inaczej.

  Reply
  • Zofia
   20 luty 2018

   Ja wypełniałam ręcznie, zajęło mi to około 2 minuty i otrzymałam wizę :) klucz to przećwiczenie wpisywania danych w formularzu

   Reply
  • Marta
   20 luty 2018

   Ja wypelnilam w 4 i sie nie dostalam ! Nie wiem jak to mozliwe skoro niektorzy wypelnili w 5 i przeszlo. Generalnie ja mialam wypelniona z zeszlego roku ale tylko do dnia aplikowania, pozniej wszystko mi zniknelo. Planowalam uzyc programu, ale myslalam ze bede miala z zeszlego roku, a tu zonk.

   Reply
   • Zofia
    20 luty 2018

    Ja również miałam wypełnioną zeszłoroczną, ale wczoraj jak się zalogowałam to wszystko zniknęło… od 19.00 ćwiczyłam wpisywanie danych w formularz i pod koniec robiłam większość praktycznie „z automatu”. Warto zwracać uwagę na to co trzeba wpisać, a co można pominąć. Dla mnie to było już 3 podejście, tym razem się udało :)

    Reply
    • Karola
     20 luty 2018

     Co roku usuwaja aplikacje, jedynie w zeszlym ze wzgledu na okropne bledy w systemie, nie usuneli aplikacji kilku osobom. Zdarzylo sie to tez dla innych krajow. Ja moja aplikacje wypelnilam w niecale 40 sekund w tym roku, w zeszlym oblalam test ale mialam okropny internet.

     Reply
     • Kat
      21 styczeń 2020

      40 sekund?! Jak to możliwe? Podziel się, proszę, sposobem :) Dla mnie to ostatnia próba, 30 na karku, więc mega mnie to stresuje. Pozdrawiam! 😉

     • Sara
      21 styczeń 2020

      Kat, ja nie wiem jak zrobic w 40 sek ale mi zajelo 2.5 min a zaczelam miesiac przed trenowac na innych panstwach, codziennie az wszystko z pamieci pisalam lacznie z numerem karty i bez czytania pytan itd. Powodzenia!

     • Buka
      21 styczeń 2020

      tak jak już ktoś tu pisał, można dramatycznie skrócić czas wypełniania wniosku instalując wtyczkę autofill (czy jakoś tak) do chrome’a. wtedy najpierw wypełnia się wniosek otwarty cały rok, np. dla Szwecji (nie klikając Submit!), wtyczka zapamiętuje te informacje i kiedy już wnioski dla Polski są otwarte, formularz wypełnia się sam i wystarczy klikać „next”. ja tak zrobiłam w zeszłym roku i się udało – pozdrawiam z Ohakune, NZ 😉

 32. Mariusz
  19 luty 2018

  5 min mi zajelo wypelnianie – nie dostałem wizy.

  gratuluje zdobywcom.
  widzimy sie w NZ, jade i tak!

  Reply
  • Marta
   19 luty 2018

   Mi 4 minuty, rowniez nie dostalam. Do tego formularz z zeszlego roku nie istnial :( takze dwa lata z rzedu lipa.

   Reply
  • Marta
   19 luty 2018

   Mi 4 minuty :(

   Reply
  • Beata
   19 luty 2018

   Niecałe 4 minuty! Przeszło!
   Mariusz, przykro mi że Ci się nie udało :(

   Reply
  • Aleksander
   19 luty 2018

   Hej! czy komuś komu nie udało się w zeszłym roku, teraz się udało dzięki zapisanemu wnioskowi, kliknięciu pay i szybkiemu opłaceniu? 😀

   Reply
  • galbathorix
   19 luty 2018

   Mariusz, co masz na myśli że nie dostałeś wizy? dokonałeś płatności? my z dziewczyną uwineliśmy się w ok. 6 min i teraz czekamy na maila z potwierdzeniem ale płatność dokonana i Application Received :)

   pozdr

   Reply
   • Mariusz
    19 luty 2018

    no tak, wypelnienie zajeło mi 5 min bez zadnych przeszkod. po nakliknieciu submit wyskoczyl komunikat, ze niestety nie ma juz miejsc. jakims cudem po klikaniu przez kolejne 5 minut submit przeszedlem do platnosci, ale tam rowniez po wpisaniu imienia i nazwiska wyskoczyl komunikat ze nie ma juz miejsc. Trudno, wybieram sie tak czy siak do NZ, bede probowal na o wize na miejscu. pozdrawiam

    Reply
  • Justyna
   19 luty 2018

   Wow. Mi zajęło 7 min, w takim razie nie miałam szans… Gratulacje mistrzom klawiatury!

   Reply
  • Karolina
   19 luty 2018

   Skąd wiesz że nie dostałeś? Mi zajęło to chyba 4 minuty (łącznie z opłatą), mam status: application received, payment received, ale nie otrzymałam żadnego maila…

   Reply
  • Patrycja
   19 luty 2018

   Mnie tez zajelo kolo 5 min i lipa :( beznadziejny system i sama strona tez beznadziejna… Co to w ogole jest 100 wiz..? Czas wybrac inne miejsce :)

   Reply
  • Karolina
   19 luty 2018

   Skąd wiesz, że nie dostałeś? Mi zajęło to chyba 4 minuty łącznie z opłatą, i wyświetla mi się application status: received, payment: received, ale nie otrzymałam jeszcze żadnego maila…

   Reply
 33. kar
  19 luty 2018

  Czy mogę pominąć occupation i industry? Czy w obydwu przypadkach lepiej wisywać moje wykształcenie czy prace, której do tej pory wykonywałam? Ma to jakiekolwiek znaczenie w ogóle?

  Reply
 34. Kasia
  18 luty 2018

  Czy po wypełnieniu pierwszej sekcji „personal details” powinniśmy kliknąć „save”, „next” czy po prostu powinniśmy kliknąć w kolejną sekcję „identification” aby ją uzupełnić?

  Reply
 35. JACEK
  18 luty 2018

  Mam pytanie czy po wypełnieniu aplikacji strona automatycznie przekierowuje na stronę płatności, i czy dane do przelewu new Zealand immigration są wypełnione łącznie z kwotą. Czy wygląda to jak przelew paypal?? Z góry dzięki za odpowiedz

  Reply
 36. Dorota
  18 luty 2018

  Hej,
  sprawa jest taka, że mieszkam za granicą i upłynął mi okres ważności dowodu osobistego,a nie mam jak wyrobić nowego. czy mogę podać moje prawo jazdy? albo wizę pracowniczą?

  Reply
 37. alice
  17 luty 2018

  czy na pytanie :Do you meet the specific requirements for
  the scheme you are applying for?
  Odpowieadamy :yes?

  Reply
 38. Jolanta
  15 luty 2018

  jeszcze jedno. Jak odpowiecie na to pytanie:
  In the five years prior to this application, have you spent (lived in and/or visited) a combined total of 3 months in any country or countries NOT considered to be low risk for TB .
  Yes?

  Reply
  • Darek
   18 luty 2018

   Wszyscy Ci, którzy mieszkają w Polsce odpowiadają YES. Ci którzy mieszkają w krajach o ‚low risk for TB’ odpowiadają NO, ale tylko gdy w ciągu ostatnich 5 lat nie wyjechali do krajów o high risk for TB na więcej niż 3 miesiące co jest praktycznie niemożliwe, bo my podróżnicy lubimy zwiedzać :) ja mieszkam od 6 lat w Wielkiej Brytanii (low risk for TB) ale odpowiadam YES, ponieważ byłem tu i ówdzie :)

   Reply
 39. Jola
  15 luty 2018

  Hej mam pytanie co do okienka płatności. Jesli dojdę już do ostatniej strony gdzie wypełniam dane i kliknę submit to wówczas automatycznie wyskoczy mi kolejna strona do płatności czy trzeba to robić w jakiś inny sposób?

  Reply
 40. Tomasz
  9 luty 2018

  Czy wypelniajac w zeszlym roku, dane beda one w systemie czy jeszcze raz musimy to robic?

  Reply
  • Marta
   11 luty 2018

   Mam tą samą wątpliwość. Wygląda na to, że moja aplikacja jest uzupełniona, wystarczy tylko kliknąć submit..

   Reply
  • Karolina
   16 luty 2018

   Hej, czy mozecie napisac gdzie widzicie swoje aplikacje z tamtego roku? nie widze mojej z tamtego roku :/

   Reply
   • Marta
    18 luty 2018

    Ta strona teraz wyglada inaczej niz w zeszlym roku. Ja sie zalogowalam i widzialam moj formularz jeszcze dzisiaj po poludniu. W tej chwili strona jest zablokowana. Wiadze tylko scheme is closed. Mam nadzieje, ze jak otworza to znowu mi sie pokaze uzupelniony formularz…

    Reply
    • Karolina
     19 luty 2018

     ja widzialam swoj stary uzupelniony formularz dokladnie tydzien temu, a na drugi dzien zniknal i do dzis go nie widze, dziwne…

     Reply
 41. Darek
  7 luty 2018

  Cześć. Ktoś się orientuje czy po przyznaniu wizy należy wysłać paszport do placówki NZ? Jeżeli tak, ile mniej więcej trzeba czekać na zwrot ? Dzięki z góry za info 😉

  Reply
  • Piotr
   7 luty 2018

   Nie, wizę dostajesz na maila. Z nią przekraczasz granicę i dostajesz pieczątkę w paszporcie.

   Reply
 42. piotr
  5 luty 2018

  Też składałem wniosek w 2013 roku :)
  Roczny pobyt w Nowej Zelandii to super przeżycie, które wspominam do tej pory i nie zamieniłbym za nic w świecie! Powodzenia dla tych, którzy aplikują w tym roku!

  Reply
 43. Agnieszka
  4 luty 2018

  Hej!
  Mam pytanko, w tamtym roku aplikowalam o wize ale niestety zabraklo dla mnie miejsca. Chce sprobowac ponownie w tym roku i widze ze moja aplikacja jest wciaz zapisana na stronie.Czy ktos moze sie orientuje, w przypadku jak zmienialam paszport, bede mogla tylko zmienic dane w poprzedniej aplikacji czy powinnam ja skasowac i zrobic nowa?

  Reply
  • Marta
   7 luty 2018

   Hej! Mam taki sam problem. W ogole strona do aplikowania jest teraz zupelnie inna niz ta w poprzednim roku nie? Wlasnie nie wiem,czy jak sie otworzy moment aplikowania to czy bede mogla uzupelniac tamta aplikacje czy zaczynac od nowa. Nie widze, mozliwosci usuniecia tego formularza z poprzedniego roku..

   Reply
  • Marta
   7 luty 2018

   W komentarzach nizej znalazlam jeszcze cos takiego : „Kamila
   16 lutego 2017
   Udało się chyba ? Aplikację miałam wypełnioną już w tamtym roku, więc teraz tylko otworzyłam i zapłaciłam, kaskę pobrało z konta, ale dopiero po ok 30 minutach payment status zmienił mi się na „received”. I właśnie dostałam maila. Mam nadzieję, że jest OK :)

   Wiec wychodzi na to, ze wystarczy ja uzupelnic?

   Reply
   • Karolina
    13 luty 2018

    Hej!

    Tak strona jest nowa :) mozecie napisac gdzie widzicie swoje aplikacje z tamtego roku? nie widze tej mojej z tamtego roku :/

    Reply
 44. Krzysztof
  28 styczeń 2018

  Cześć,
  link, który podałeś żeby sprawdzić gdzie można wykonać niezbędne badania lekarskie nie działa. Jest to dla mnie o tyle istotne, że obecnie na stałe mieszkam w Portugalii i to właśnie tutaj robiłbym te badania. Tutaj też pojawia się moje kolejne pytanie. Jaki adres zamieszkania powinienem podać? Jak podam polski adres a zrobię badania w Lizbonie, to czy nie będzie to dla urzędnika podejrzane?

  pozdrawiam
  K

  Reply
 45. Dorota
  21 styczeń 2018

  Hej, mam pytanie w przypadku Suburb, jesli adres zamieszkania podaje ze wsi czyli np.
  Raciechowice 45, 22-202 Myslenice,
  to Suburb podaje jako Raciechowice czy Myslenice?
  Z gory dzieki za pomoc!

  Reply
 46. Agata
  14 styczeń 2018

  Czy ktoś próbował bawić się iMacros i podczas próby odtworzenia zapisanego makra zostaje przekierowany do strony z informacją „Access denied. Sorry, but you’ve been denied access to this page.”? Czy jest możliwe, że uniemożliwiają nam korzystanie z dodatku iMacros? Próbowałam na Firefox i Chrome, wszędzie to samo, od razu mnie wywala z formularza.

  Reply
  • Aga
   14 styczeń 2018

   Próbowałam, ale miałam problemy z moją wersją iMacros dla Chrome’a, jak zrobiłam iMacrosa i próbowałam go odtworzyć, to miałam błąd, że mój iMacros jest za duży…
   Jakiej wersji iMacrosa używałaś?

   Reply
   • Agata
    14 styczeń 2018

    dla Firefoxa użyłam iMacros 8.9.7, bo niby najstabilniejsza
    a dla Chrome’a najnowszej 10.0.1
    Próbowałam użyć też przykładowego makra Janiny Kowalskiej i problem ten sam – gdy iMacros zaczyna uzupełniać, to strona przekierowuje mnie do nowej strony z informacją „Access denied”

    Reply
  • Sebastian
   23 styczeń 2018

   Probowalem sie bawic na chromie i mam dokladnie tak samo ,,access denied” Znalazlas moze rozwiazanie problemu ?

   Reply
   • Agata
    24 styczeń 2018

    nie znalazłam…

    Reply
    • Nina
     12 luty 2018

     wcześniej 4evermoments pisali jak korzystać z iMacros.. co się stało, że skasowali to info?

     Reply
 47. Aga
  25 grudzień 2017

  Hej!

  Super stronka, dzięki wielkie za tak świetny opis całego procesu :)

  Mam dwa pytania do Was:
  1) Chcę aplikować w 2018 roku i z tego co widziałam, podczas aplikacji trzeba podać nr dowodu osobistego oraz jego expiry date. Jako że w 2018 roku będę mieć 28 lat i będę musiała wyrobić nowy dowód osobisty (ech:/), expiry date mojego teraźniejszego dowodu to czerwiec 2018. Czy fakt, że mój dowód osobisty wygaśnie w czerwcu 2018 (oczywiście, wiadomo, że będę wyrabiać nowy), może w jakikolwiek sposób niekorzystnie wpłynąć na moją aplikację?

  2) W polach gdzie wybieramy swoją branżę i zawód – rozumiem, że nie są one wiążące? Tzn. jeśli ktoś teraz jest pracownikiem administracji i wybierze administrację jako swoją branżę, to i tak może w Nowej Zelandii pracować jako, dajmy na to, kelner?

  Dziękuję z góry za odpowiedź :)

  Reply
  • DOROTA
   7 styczeń 2018

   hej Aga, z tego co mi wiadomo zawód, który wpisujesz jest niewiążący i możesz pracować w każdej branży, ale niech się też wypowie ktoś, kto wie na 100%. Co do dowodu mam ten sam problem więc dołączam się do pytania:)))

   Reply
   • Karolina
    15 styczeń 2018

    Hej,

    mieliśmy podobny problem rok temu. Zmiemiliśmy dowody po aplikowaniu. Na wszelki wypadek napisaliśmy do naszego oficera, ale odpisał ze nie ma problemu, byle się paszport zgadzał, a i tak na granicy ludzie przed nami mieli nowy (niezgłoszony) paszport i też większego problemu nikt nie robił. Powodzenia :)

    Reply
    • Aga
     15 styczeń 2018

     Ok, dziekuje!:)

     Reply
    • Dorota
     21 styczeń 2018

     Super, dzieki wielkie:)

     Reply
 48. Patina
  12 kwiecień 2017

  Hej, w jaki sposób rozumiane jest „deportowany”? Czy jeśli np nie wpuścili mnie do USA i odesłali z lotniska mam szanse dostać wizę do NZ?? I ew starać się potem o pracowniczą?

  Reply
  • Jo Gasieniec
   14 kwiecień 2017

   Hej,
   to chyba zależy od powodu odmowy 😉

   pzdr
   Asia

   Reply
 49. Kaja
  15 marzec 2017

  Wcześniej już pisałam, że spotkał nas nasz najgorszy scenariusz w tej wizowej walce, czyli ja dostałam wize, mój chłopak już nie (przy płatności wyświetlała się już czerwona wiadomość o braku miejsc…). Do tych, którzy będą próbować w przyszlym roku – warto sprawdzać stronę i klikać submit. Nasze submit „zadziałało” dopiero 8 marca rano i w dniu dzisiejszym dostaliśmy maila od oficera, że wiza zostala zaakceptowana a na koncie mamy już do pobrania drugą e-vize :) Powodzenia!

  Reply
 50. Krzysztoń
  15 marzec 2017

  Hej szczęśliwcy!
  Czy nie wybiera się ktoś z Was w ciągu miesiąca-trzech w podróż życia do Nowej Zelandii? Miałbym gorącą prośbę o przetransportowanie zakupów z Polski. Lista jest krótka: smartfon sztuk jeden oraz malutki aparat kompaktowy.
  Nagroda i wdzięczność gwarantowane!:)

  Reply
 51. Lukasz
  1 marzec 2017

  Siema!
  Wybieram się dzisiaj na prześwietlenie płuc i wizytę do lekarza.
  Co muszę ze sobą zabrać? Co wydrukować? Gdzie się zalogować?

  Z góry dzięki za pomoc.

  Reply
 52. ew
  20 luty 2017

  jedno pytanie,
  Czy już po czasie na aplikowanie, czy jeszcze ciągle można??

  Reply
 53. Martyna
  20 luty 2017

  Cześć! Czy robił ktoś badania przed aplikowaniem?
  Byłam na badaniach 2 tygodnie temu w warszawie. Po nich dostalam maila z numerem NZER itp.
  Udało mi się dostać do setki szczęśliwców tylko nie dostałam dzisiaj tak jak reszta maila od agenta.
  Nie wiecie czy mam zacząć się martwić czy chodzi o to, że badania mogły już do nich trafić i je sprawdzają? 😉

  Reply
  • Martyna
   21 luty 2017

   Ok nieaktualne. Mam już APPROVED! :)
   Jak coś to dostałam maila od agenta i wysłałam jej tylko NZER. Po 4 godzinach na swoim profilu w zakładce ‚my application’ miałam zaktualizowany status na approved razem z datą ważności wizy :)
   Widzimy się w NZ! :))

   Reply
   • Joanna
    21 luty 2017

    Gratulacje!!!

    Reply
  • Kasia
   12 luty 2018

   Cześć Martyna, chciałabym się upewnić gdzie robiłaś badania? Czy jest tak, że najpierw idziesz prywatnie zrobić zdjęcie do placówki na ul. Waryńskiego (Spółdzielnia Pracy Specjalistów Rentgenologów) – z tego co widziałam na stronie to nie ma możliwości rejestracji, po prostu przychodzisz i robią zdjęcie, tak? A druga wizyta jest na ul. Okopowej (Sylfium Medical Clinic) i tam masz rutynową wizytę z lekarzem już ze zdjęcie RTG?

   Reply
 54. Weronika
  20 luty 2017

  Cześć,

  Informacje odnośnie zdjęć klatki piersiowej. Robiliśmy je w Warszawie na Waryńskiego – koszt 70 zł. Powiedziano nam natomiast, iż opis radiologa uzyskamy na ulicy Okopowej (więc prawdopodobnie też będziemy musieli zapłacić za wizytę.).
  Dostaliśmy maila, że wraz z prześwietleniem klatki musimy dostarczyć General Medical Certification (16 stron). Czy to jest normalne? Wcześniej nie słyszałam nic o tym dokumencie. Będę wdzięczna za informacje.

  Reply
  • Olo
   21 luty 2017

   Cześć, to nie jest normalne, do wizy Working Holiday nie jest to potrzebne.

   Reply
  • Joanna
   21 luty 2017

   To prawda pod warunkiem ze sie nie jest obecnie w Nowej Zelandii. Jesli Weronika wpisala jako swoj obecne miejsce przebywania adres z NZ trzeba rowniez dostarczyc General Medical Certificate. Mam tak napisane w mailu ktory dostalam „Currently in New Zealand: If you are currently in New Zealand you are required to provide a General Medical Certificate and a Chest X-ray Certificate”

   Reply
   • Olo
    22 luty 2017

    No tak, bo pobyt przekracza rok, a wtedy trzeba zrobić komplet badań.

    Reply
 55. Mateusz
  17 luty 2017

  Hej. Czy jeśli doszedłem do etapu płatności i wszystko poszło ok, dostałem maila, żeby zrobić badania, to znaczy, że dostanę wizę, czy jeszcze nie wiadomo?

  Reply
  • Olo
   18 luty 2017

   Hej! Tak, to z grubsza oznacza, że dostaniesz wizę, jeśli zrobisz prześwietlenie i pójdziesz do lekarza :)

   Reply
   • Mateusz
    18 luty 2017

    Nadal nie mogę w to uwierzyć :) Dziękuję za odpowiedź!

    Reply
    • Maciej
     18 luty 2017

     Hehe :)

     Reply
 56. Tomasz
  17 luty 2017

  Powiedźcie gdzie popełniłem błąd, bo chodzi to za mną.
  Zalogowałem się kilka minut na konto, kliknąłem Working Holiday, wyskoczyło okno, jak w pdf-ie, dałem Poland, potem aply, i oczywiscie że schemat jest nie dostępny ( niewiem po co zrobiłem to wcześniej) ale wróciłem do strony gdzie wybiera się kraj, i czekałem i wkońcu gdy przyszedł ten czas, wyskoczyło mi okno w ktorym niby zatwierdziłem formularz, kilka minut zajełecto mi wrócić do profilu i wejść w mój ‚incomplate’ formularz i zacząć go wypełniać.
  Straciłem kilka minut na starcie, potem strony ładowały się na tyle wolno że zbyt wiele razy kilkałem to samo czy odświeżałem co pogarszało sprawę, wyrzuciło mnie bo kliknąłem ‚shifta'(?), napisałem numer paszportu z przerwą pomiedzy literą a cyfrą…..
  I wkońcu, wiedząc o swojej porażce po 21 minutach kliknąłem ‚submit’, odczytałem czerwony napis że nie ma juz miejsc.
  Gdyby mi się udało inaczej bym mówił, ale szkoda że wyszedł z tego taki wyścig, i chyba wolałbym żeby to była loteria czyli kilka dnia na wypełnienie i losowanie 100 szczęśliwców. Wtedy bardziej starannie większość z nas wypełniła by ten wniosek.
  Bo zabawy w programowanie, już trochę uwłaczają….
  Ale mimo wszystko, gratuluję co sprytniejszym i cierpliwszym, chyba takich ludzi świat potrzebuję, jak się spróbuje tego przez ten rok nauczyć:D

  Reply
  • Olo
   18 luty 2017

   Cześć!
   Spróbuj w przyszłym roku wybrać „Poland” wcześniej, tak jak to zrobiłeś tym razem, tylko później już z tego nie wychodź, a jedynie odświeżaj stronę w kółko, aż do momentu otwarcia aplikacji, w ten sposób szybko uruchomisz formularz i będziesz krok do przodu :) Fakt, to trochę uwłaczające, że jest aż taki wyścig, no ale to nie jest nasza (w sensie wszystkich zainteresowanych) wina, że jest tylko 100 miejsc i jakoś sobie trzeba radzić :) Nie każdy musi się znać na programowaniu i dlatego udostępniłem cały kod, żeby było jeszcze łatwiej! Mam nadzieję, że w przyszłym roku poradzisz sobie bez problemu :)

   Reply
 57. Michal
  17 luty 2017

  Czyli przegapilem ?!
  to nie mialo odbywac sie dzisiaj o 22:00 czasu Polskiego?! (sugerowalem sie data 17.02 10 am NZT )
  no nie moge 😀 !!

  Reply
  • Michal
   17 luty 2017

   no tak …..strefy czasowe zle policzylem
   udanych podrozy :)

   Reply
 58. Kaja
  17 luty 2017

  Cześć, czy ktoś z Was był kiedyś w takiej sytuacji, że tylko jedna osoba z pary dostała wize?
  Jest sens jechać do NZ z jedną wizą turystyczną? Nie chcemy pracowac w biurach czy na wysokich stanowiskach, raczej zwiedzac i przy okazji łapac dorywcze prace „na przeżycie” – farmy, sklepy, kelnerzy itd.
  Warto ryzykować, czy odpuścić sobie pomysl wyjazdu?
  I czy ktoś się może spotkał z opcją aplikwoania wizy dużo później – np w momecie, kiedy ktoś inny zrezygnował?

  Reply
  • Marta
   17 luty 2017

   Hej, mam dokładnie taką samą sytuację. Mojemu narzeczonemu się udało a mi niestety zabrakło sekund (już wpisywałam numer karty) . Planowaliśmy przyjechać do NZ około stycznia/lutego, wtedy będziemy już małżeństwem. Teraz zastanawiamy się jak to najlepiej rozwiązać… Czy on ma wjechać na WHV a ja na turystycznej?

   Reply
   • Marta
    17 luty 2017

    Czy można aplikować o WHV będąc w NZ na wizie turystycznej?

    Reply
    • Olo
     17 luty 2017

     Można :)

     Reply
   • Olo
    17 luty 2017

    Hej Marta,
    Możecie tak zrobić, a jeśli odpowiadam wam praca przy uprawie winorośli albo zbieraniu owoców, to możesz się starać już tutaj na miejscu o wizę SSE, żeby mieć możliwość legalnej pracy. Ma to pewne ograniczenia, ale zawsze jest to dla was jakaś opcja. Więcej możecie poczytać tutaj: https://www.immigration.govt.nz/new-zealand-visas/apply-for-a-visa/about-visa/supplementary-seasonal-employment-sse-work-visa

    Reply
    • Paulina
     17 luty 2017

     A czy będąc na takiej wizie pracownika sezonowego ( spóźniłam się po WHV), moge aplikowac jeszcze raz w lutym po WHV ?

     Założmy pojadę w sierpniu, do wrzesnia ogarnę wize pracownika sezonowego, która daje mi możliwość pół rocznego podjecia pracy a potem przyjdzie luty i aplikuję na WHV? Da radę takie coś, czy to jest przegiecie i lepiej jechac np. w grudniu i spokojnie poczekac do lutego i wtedy sie aplikowac z miejsca?

     Reply
     • Olo
      18 luty 2017

      Cześć!
      Bez problemu możesz tak zrobić, wiza Working Holiday zastąpi wtedy tą sezonową. Problem tylko w tym, że wtedy Twój pobyt w NZ przekroczy rok i będziesz musiała zrobić komplet badań, a nie samo prześwietlenie. Komplet badań tutaj w NZ będzie sporo kosztował, ale szybko się zwróci :)

  • Olo
   17 luty 2017

   Cześć! Odpisałem już na Twojego maila, ale pozwolę sobie jeszcze dodać, że zdarzyło mi się trafić na moment, kiedy ktoś zrezygnował, ale to było tylko raz, w listopadzie 2012 roku. Od tamtego czasu wiza WH zyskała tak dużą popularność, że nie liczyłbym, że to się powtórzy, więc lepiej przyjrzeć się tej opcji, o której wspomniałem w mailu :)

   Reply
   • Kaja
    17 luty 2017

    Dzięki!
    Jesteś złotym człowiekiem :)

    Reply
 59. Andrzej
  17 luty 2017

  Hej wszystkim. Czy ktoś wie czy status: Application Received oraz status płatności: Received oznacza że się załapałem na wizę? Szybkość działania aplikacji do składania wniosku to była jakaś katastrofa. W pewnym momencie wątpiłem czy w ogóle wypełniać dalej. Na szczęście nie wyrzuciło mnie z serwera, doszedłem do płatności i opłaciłem 😀

  Reply
  • Joanna
   17 luty 2017

   A gdzie trzeba wejsc zeby zobaczyc ten status aplikacji? Oplacilam wszystko i dostalam emaila potwierdzajacego, moglbys podpowiedziec gdzie tego szukac?

   Reply
   • Olo
    17 luty 2017

    Po zalogowaniu na konto na Immigration kliknij w „my application” na górnym pasku i tam się pokazuje status :)

    Reply
    • Joanna
     17 luty 2017

     Nie mam takiego komunikatu.. jak klikam w ‚my application’ to ukazuje mi sie: Visa: Visa, Type: Work, Decision: pending, application number: (tu numer mojej aplikacji) i Lodgement Date: 17 February. Dostalam tez emaila potwioerdzajacego moj udzial w working holiday scheme ale nie widze komunikatu: application received ani status płatności: Received. Tego niestety nie widze :( zalogowalam sie tez do konta bankowego i wyglada na to ze pobralo pieniadze…

     Reply
     • Paulina
      17 luty 2017

      a co widzisz jak wejdziesz w „Working holiday”? Jest po lewej stronie w „Online services”

     • Joanna
      17 luty 2017

      Widze te okno powitajace z wyjasnieniem procesu aplikacji an WHV i z lista krajow z ktorych wybieralo sie Polske (albo ewentualnie Norwegie do przecwiczenia), nie ma tam nic o platnosci ani statusie aplikacji. Mam za to email potwierdzajacego i jak klikam na ‚my application’ to tez jest numer aplikacji i visa: pending… Dziwne..

     • Olo
      17 luty 2017

      No to znaczy, że wszystko jest OK, nie ma co panikować tylko trzeba robić badania :)

     • Martyna
      20 luty 2017

      Ja też nie mam tej zakładki z płatnością:( koleżanka wysłała mi screena z jej konta i niestety wygląda to inaczej niż u mnie. Też dostałam tego automatycznego maila po aplikacji ale niestety od agenta wciąż nic:( Jak u ciebie wygląda sytuacja? Czy agent do Ciebie napisał?

     • Joanna
      20 luty 2017

      Tak, agent do mnie napisal dzisiaj rano ale dalej zakladka na ich stronie mi sie nie uaktualnila. Sprawdzilam tez i nie pobralo mi jeszcze kasy z konta chociaz wpisalam wszystko poprawnie i mam fundusze. Tranzakcje mam opisana na koncie jako pending (oczekujaca) dzownilam juz do swojego banku i poinformowali mnie ze do od drugiej strony zalezy kiedy beda chcieli pobrac pieniadze. Dzwonilam i pisalam tez maile do Nowej Zelandii i odpowiedzieli ze nalezy czekac bo procesuja moja aplikacje. W tym czasie poszlam do lekarza na skan klatki piersiowej i dostalam potwierdzenie wizyty ktore wysle do urzednika. Podobno caly proces raportu radiologa, certyfikatu xray i uzupelnienia wszystkiego do systemu e-Medical zajmuje okolo tygodnia, tak wiec czekam bo juz nic innego nie moge juz zrobic. A jaka jest u ciebie sytuacja, podobnie?

     • Maciek
      20 luty 2017

      Mam tę samą sytuację, co Ty Joanno. Kasa poszła, mail od agenta przyszedł, ale nie mam tego statusu co wszyscy. Chociaż po uzupełnieniu aplikacji dostałem krótki komunikat o tym, że płatność została otrzymana.

      Przy ‚My application’ jest gwiazdka, gdzie jak najedziesz to zobaczysz, że majac status ‚pending’ i podany Lodgement Date aplikacja jest zatwierdzona.

      Sam już nie wiem czy coś innego pochrzaniłem przy wypełnieniu wniosku, ale jestem dobrej myśli.

     • Martyna
      20 luty 2017

      Pieniądze pobrało od razu bo płaciłam kartą kredytową. Ale niestety wydaje mi się, że jako jedyna nie otrzymałam wiadomości od agenta. Zakładka na ‚my application’ też pozostaje bez zmian. Powoli zaczynam się martwić więc chyba wyślę do nich jakiegoś maila. Dzięki za odpowiedź! :)

     • Joanna
      20 luty 2017

      Ja placilam debetowka wiec to moze dlatego jeszcze nie pobralo.. Ale wiecie co wydaje mi sie ze nie mamy sie co martwic – Zobaczcie tutaj jak sie najedzie na znak zapytania obok ‚My application’ jest opis tych statusow i wydaje sie wszystko pasowac: „Pending + Visible Lodgement date – We have now accepted your application for assessment.” http://formshelp.immigration.govt.nz/onlineservices/help/whatshappening.htm

  • Joanna
   17 luty 2017

   Czy moglbys podpowiedziec gdzie szukac tego statusu aplikacji? Przeszlam do platnosci i otrzymalam emaila, ale nie wiem gdzie trzeba wejsc zeby zobaczyc ten status.

   Reply
  • Olo
   17 luty 2017

   Cześć,
   Tak, załapałeś się do setki. Jeśli zrobisz badania, to spokojnie dostaniesz wizę :) Gratulacje!

   Reply
 60. Dominika
  16 luty 2017

  Hej;) Mojemu chłopakowi się udało, mi niestety nie;( Czy macie jakieś pomysły jak rozwiązać taką sytuację? Tzn. czy jest szansa pisania do konsulatu, z nadzieją , że się zlitują i mnie jakoś „przepchną”? Albo czy jest szansa, że ktoś zrezygnuje? Albo może macie informację jak aplikować o wizę o pracę? Interesowałby mnie też jakiś (albo arch. wnętrz albo językowy) kurs roczny w NZ. Czy może ktoś uczestniczył w jakimś i mógłby mi coś poradzić? Będę bardzo wdzięczna za każdą wskazówkę;)

  Reply
 61. Sławek
  16 luty 2017

  Zapraszam szczęśliwych posiadaczy wizy do grupy na fb Nowa Zelandia Working Holiday 2017

  Reply
  • M
   16 luty 2017

   Niestety nie widzę tej grupy :(
   Też wszystkim gratuluję! Mam nadzieję że z papierami wszystko pójdzie ok i widzimy sie w NZ!

   Reply
  • Eliza
   16 luty 2017

   Niestety nie moge znalezc grupy :(

   Reply
  • Ewa
   17 luty 2017

   O takim tytule jest tylko fanpage na fb, nie grupa. Mysle, ze lepszym pomyslem jest stworzenie jednak grupy.

   Reply
 62. udalo sie
  16 luty 2017

  Hej!

  Gratuluje Wszystkim ktorym sie udalo zdobyc wize!

  Zapraszam Was do grupy na fb Nowa Zelandia Working Holiday 2017

  Reply
 63. Joanna
  16 luty 2017

  Czy jest mozliwosc podejrzenia aplikacji ktora sie wyslalo? Wszystko wypelnialam w takim stresie i w takim pospiechu ze teraz sie boje czy wszystko dobrze wypelnilam!

  Reply
  • Olo
   17 luty 2017

   Nie ma takiej możliwości, niestety. Spokojnie, na 100% wszystko jest OK :)

   Reply
   • Joanna
    17 luty 2017

    Mam nadzieje ze wszystko wypelnilam ok! Ale zapytam zapobiegawczo – co jesli do aplikacji wkradl sie blad? Czy odrzucaja taka osobe pozniej podczas weryfikacji?

    Reply
    • Olo
     17 luty 2017

     Nie. Zawsze możesz napisać do Immigration list z wyjaśnieniem i prośbą o korektę danych, jeśli się okaże np. że masz literówkę w numerze paszportu. Spokojnie, wszystko będzie OK :)

     Reply
 64. Paulina
  16 luty 2017

  Dzięki za pomoc, bez tego posta pewnie by się nie udało :) Gratuluje wszystkim, którym się udało oby nasz rok w NZ był udany! 😀

  Reply
 65. Kasia
  16 luty 2017

  Hej hej :) Widzimy się w NZ 😀 Powodzenia reszcie!

  Reply
  • Mateusz
   16 luty 2017

   Też nam się udało! Strona się muliła strasznie, widać serwery dostały atak z Polski. Ale w czasie 12 minut wszystko poszło i widziymy się w NZ 😀

   Reply
  • Kamila
   16 luty 2017

   Udało się chyba 😀 Aplikację miałam wypełnioną już w tamtym roku, więc teraz tylko otworzyłam i zapłaciłam, kaskę pobrało z konta, ale dopiero po ok 30 minutach payment status zmienił mi się na „received”. I właśnie dostałam maila. Mam nadzieję, że jest OK :)

   Reply
   • Basia
    17 luty 2017

    Hej Kamila! Powiedz mi proszę czy mogłaś bez problemu zmienić datę przyjazdu? Bo pewnie musiałaś to zrobić przed aplikacją, ponieważ minął rok od ostatniej próby :)

    Reply
   • Marta
    20 luty 2017

    Hej Kamila!

    Gratulacje! Ponawiam pytanie Basi, czy musiałaś/mogłaś zmienić datę wjazdu do NZ?

    Reply
  • Eliza
   16 luty 2017

   Hej :) Gratulacje! Ile zajęło Ci wypełnienie formularza?

   Reply
 66. Monikaaa
  16 luty 2017

  Piszę jeszcze raz po poprzedni koment nie wskoczył. Niestety się nie załapałam i zostałaby mi tylko jedna szansa za rok, ale raczej chyba drugi raz nie będę aplikować bo to chyba nie jest możliwe submit to w krótkim czasie. Ze wszystkimi info się dokładnie wcześniej zapoznałam i wypełniłam pola szybko plus mój net jest raczej szybki, ale mimo że wszystko szybko wprowadzałam to sekcje przeładowywały mi się tak wolno, że miejsca się wyczerpały. Nie wiem jak Wy to robicie tak szybko :( Swoją drogą zaczynam myśleć, że ten cały wyścig jako sposób aplikacji urąga godności.

  Nie mniej jednak życzę powodzenia wszystkim w dostaniu wizy :)
  Pozdrawiam

  Reply
  • Weronika
   16 luty 2017

   Mi to zajęło 10 minut, bo też miałam problem ze stroną. Nie mniej jednak dotarłam do płatności. Nadal jednak nie wiem, czy to gwarantuje mi wizę (oczywiście wraz z dostarczeniem potrzebnej dokumentacji. Czy dostałaś informacje, że miejsca się zapełniły? System nie pozwolił Ci dojść do płatności?

   Reply
   • Marta
    16 luty 2017

    Nie było możliwości przejścia do okna płatności. Wyskakiwał komunikat na czerwono:
    „Scheme unavailable because: Unfortunately the available places for this Working Holiday Scheme have been filled and there is no longer a place available for you. You could check back on our website for details of when places reopen.”
    Smutno, mi też się nie udało, strona bardzo wolno działała i tak jak poprzedniczka miałam wszystko przygotowane, ale przejście wszystkich zakładek zajęło mi więcej niż 10 min. To była moja druga próba i niestety za rok już nie będę mogła się ubiegać.
    Szkoda, bo od kilku tygodni chodziłam podekscytowana myśląc o dniu otwarcia aplikacji..

    Reply
    • Monikaaa
     16 luty 2017

     Nie łam się, gdzie się zamykają drzwi tam się okno otwiera i z pewnością jeszcze wiele pięknych miejsc odwiedzisz i może gdzieś indziej trafi się okazja :) Widać nie było nam pisane. Ja przynajmniej dałam się z siebie wszystko, a opóźnienie niestety nie było zależne ode mnie tylko od szybkości działania online services, u Ciebie zapewne było podobnie. Powodzenia w realizacji marzeń, zawsze można odwiedzić NZ turystycznie, wiem że to kosztowne ale dla chcących nie ma rzeczy niemożliwych.

     Reply
   • Monikaaa
    16 luty 2017

    Nawet mnie nie przekierowało do płatności, tylko wcześniej mi się pokazało info że miejsca wyszły, jak kliknęłam ten finałowy Submit po zaznaczeniu ptaszków. Myślę, że jak dostarczysz komplet dokumentów to nie powinno być problemu i ją dostaniesz :) Strasznie mnie to zdziwiło, bo mój net działa sprawnie plus ja to naprawdę szybko wklepywałam i wszystko miałam gotowe tylko to załadowywanie… Ja doszłam do końca ok. 22:16. Nie jestem zwolenniczką teorii spiskowych broń Boże, ale zaczynam się zastanawiać czy naprawdę jest to system na zasadzie kto pierwszy ten lepszy czy po prostu online services losują użytkowników, którym umożliwiają szybsze ładowanie a utrudnia się innym, no ale nie będę tu daleko idących dywagacji prowadzić, mnie się nie powiodło i uznaje swoją porażkę a innym dobrze życzę :) Szkoda tylko, że tak późno się zorientowałam i tak mało szans zostało, no ale w sumie zawsze mi się Australia bardziej podobała 😉 Powodzenia Weronika :)

    Reply
  • Kasia
   16 luty 2017

   Jestem nadal w szoku. Strony ładowały mi się bardzo powoli, płatność przeszła dopiero 22:13, ale przeszła. Internet mam powolny bo mieszkam na wsi, ale mimo wszystko chyba się udało. ;))

   Reply
  • Paulina
   17 luty 2017

   Tak, jest to troche uwlaczajace, ale i tak o niebo lepsze niz aplikacja na WH do Australii… to jest dopiero dramat

   Reply
   • Joanna
    17 luty 2017

    Co sie dzieje podczas aplikacji do Australii?

    Reply
 67. Anna
  16 luty 2017

  No to wiz nie dostaliśmy.. wyrzuciło nas z serwera z tysiąc razy :(((

  Reply
 68. Weronika
  16 luty 2017

  Cześć,

  Czy jeżeli zapłaciliśmy już za wizę, to jest pewność, że ją dostaniemy?

  Reply
 69. Monika
  16 luty 2017

  Nie wiem jakim cudem Wam się udaje to wypełnić w 7 min? Ja się z tym wszystkim wcześniej zapoznałam i super szybko wprowadzałam dana i mój internet jest raczej szybki ale przeładowywało mi się strasznie wolno i miejsca się zapełniły. Nie będę próbować za rok, bo nie sposób tego wypełnić w dobrym czasie.

  Reply
  • Olo
   17 luty 2017

   Cześć,
   My wypełniliśmy w minutę, a razem z płatnością w 2 minuty. Jest taki sposób, już wkrótce uzupełnimy nasz wpis o szczegółowe informacje :)

   Reply
   • Monika
    17 luty 2017

    Cześć, jeśli zechciałbyś się podzielić takowym sposobem to byłabym dozgonnie wdzięczna 😀

    Reply
    • Olo
     17 luty 2017

     Wszystko jest już dokładnie opisane w zaktualizowanym wpisie :)

     Reply
     • Tomek
      17 luty 2017

      Cześć, Ja polecam program Lazarus do Chrome. Na sucho wypełnienie aplikacji zajęło nam 2 min. Problem jest tylko z częścią o zdrowiu ponieważ tam niestety trzeba ręcznie zrobić wszystkie NO. Z przeciążonym serwerem wszystko, wraz z płatnością zajęło mi 8 min i się udało. Status Received i zaraz dzwonię do przychodni po prześwietlenie. Pozdrawiam :)

     • Olo
      17 luty 2017

      Cześć! Wygląda na to, że iMacros jest szybsze, dodatkowo nie ma problemu z częścią o zdrowiu, też wypełnia się z automatu :) No ale grunt, że Ci się udało, gratulujemy! :)

   • Marcin
    18 luty 2017

    Cześć,

    Zastanawiałem się nad jakimś makro, przed wypełnieniem wniosku, ale dałem sobie spokój, bo widziałem, że jeszcze nie ma o tym żadnych wpisów i nie chciało mi się szperać i szukać jak to zrobić 😛
    Udało mi się upolować wizę, choć wypełnienie + płatność zajęła mi ponad 10 min. Długo, więc się zdziwiłem, że dało radę. „Na sucho” zajmowało mi to ok. 2 min.

    Po tym wpisie, za rok, to będzie już wyścig komputerów :), 100 wiz rozejdzie się w minutę – dwie 😀
    Olo – zmieniłeś zasady gdy 😀

    Pozdr.

    Reply
    • Olo
     19 luty 2017

     Za rok wszyscy puszczą makro w tym samym momencie i serwer padnie 😀 Zastanawialiśmy się długo czy to publikować, ale ostatecznie uznaliśmy, że napewno nie my jedni na to wpadliśmy, a każdy ma prawo do wiedzy 😀 tak przynajmniej szanse będą w miarę wyrównane :) a może ten cały cyrk przyczyni się chociaż minimalnie do zwiększenia puli wiz. Bardzo bym chciał, żeby tak się stało :)

     Reply
 70. Ola
  16 luty 2017

  Hej, z jakiej przeglądarki wypełnialiście wniosek? czy ma to jakieś znaczenie? pozdriawiam :)

  Reply
 71. Jan
  16 luty 2017

  Jak wygląda płatność, czy jeżeli przelew zostanie wysłany późnym wieczorem to zostanie on zaksięgowany dopiero na drugi dzień, czy odrazu po nadaniu?

  Reply
  • Olo
   16 luty 2017

   Nie płaci się przelewem, więc nie wypowiem się o księgowaniu przelewów :) Płatność kartą jest natomiast autoryzowana w czasie rzeczywistym.

   Reply
 72. Marta
  16 luty 2017

  Przepraszam jeśli powielę pytanie.

  Zrobiłam próbnie kilka aplikacji na Niemcy ale oczywiście nie klikałam ‚ submit’ , za każdym razem taką aplikację na końcu usuwałam (‚delete’). Mimo tego w statusie ‚my application’ po prawej stronie pokazuje mi się Working Holiday Scheme Incomplete. Kiedy klikam na ‚find out more’ mam listę 5 aplikacji z czego dwie z nich na statusie Approved +.

  Jestem zdziwiona bo nigdy nie wybierałam opcji ‚submit’ tylko usuwałam daną próbę.

  Czy to nie będzie problemem kiedy faktycznie zaaplikuję już na Polskę?

  Reply
  • Olo
   16 luty 2017

   Cześć,
   Zalogowałem się nawet teraz, spróbowałem próbnie uzupełnić aplikację i nigdzie nie zostaje po niej żaden ślad, jeśli się nie kliknie „submit” i się taką aplikację usunie. Wątpię w każdym razie, żeby to miało znaczenie przy aplikowaniu dla Polski, więc spokojnie :)

   Reply
 73. Marta
  16 luty 2017

  ‚Ta witryna jest nieosiągalna’ :( Oby problem nie pojawił się wieczorem…

  Reply
  • Jo Gasieniec
   16 luty 2017

   Oby!!! Trzymamy kciuki, żeby wszystko działało poprawnie! :)

   Reply
 74. ANNA
  16 luty 2017

  witam, mam taki problem, mam paszport wazny do marca 2018, przy wypelnianiu aplikacji okazuje sie ze powinien byc wazny co najmniej 3 miesiace po przewidzianym terminie konca pobytu w NZ, nawet jezeli chce tam byc tylko pol roku. Nie ma zadnej opcji aby to ominac, np podac date konca pobytu? Albo podac inna date expire paszportu a potem z oficerem dogadac sie ze bede robic update? bardzo prosze o pomoc

  Reply
  • Jo Gasieniec
   16 luty 2017

   Hej ANNA,

   Obawiam się, że za bardzo tego nie obejdziesz. Przynajmniej ja nie znam sposobu na obejście tego problemu. Aplikacje odbywają się tylko raz do roku, więc w sumie ciężko będzie wytłumaczyć oficerowi, jakim sposobem przegapiłaś datę ważności swojego paszportu :( Może ktoś z czytających miał podobną sytuację.

   pozdrawiam

   Reply
 75. adi
  16 luty 2017

  z

  Reply
 76. Jacek
  16 luty 2017

  Już znalazłem sorry za zamieszanie

  Reply
 77. Jacek
  16 luty 2017

  Witam ponownie. Pojawił się problem, wypełniałem wniosek working holiday visa germany żeby sprawdzić jak to działa jak już wcześniej było to opisywane.Tylko teraz gdy loguję się na stronie w zakładce My application jest mój rozpoczęty wniosek o wizę z niemiec.Czy jest jakiś sposób żeby to usunąć?

  Reply
 78. katarzyna
  15 luty 2017

  Gdzie mogę znaleźć dane do przelewu?

  Reply
 79. Ewa
  15 luty 2017

  Aktualnie pomieszkuje w Indonezji.
  Czy w sekcji adres powinnam w związku z tym wpisać mój aktualny adres Indonezyjski czy stały adres zamieszkania – polski? Czy ma to znaczenie?
  Pozdrawiam serdecznie 😉

  Reply
  • Michal
   15 luty 2017

   napisz staly Polski

   Reply
 80. Paulina
  14 luty 2017

  Czy spotkał się ktoś może z problemem z wypełnianiem zakładki „Health” – gdy za szybko wybieram „no” to wywala mnie ze strony, muszę czekać aż każde „no” przeładuje ?? Dzieje się tak na Chromie i na Explorerze, więc raczej to nie problem przeglądarki

  Reply
  • Gosia
   14 luty 2017

   Jak można się zalogować i „przeklikać” formularz, skoro rejestracja jeszcze nie jest otwarta?

   Reply
   • Jo Gasieniec
    14 luty 2017

    Hej Gosia,
    można przeklikać formularz dla innego kraju, który nie ma limitu miejsc, np Niemiec, czy UK. W ubiegłych latach formularz był identyczny, niezależnie od kraju. Pisaliśmy już o tym i była na ten temat dyskusja w komentarzach.

    Pozdrawiam

    Reply
    • Kasia
     15 luty 2017

     Cześć :) a czy lepiej stworzyć fikcyjne konto czy na spokojnie można ćwiczyć na swoim loginie z którego będę chciała aplikować o wizę z Polski?

     Reply
  • Jo Gasieniec
   14 luty 2017

   Hej Paulina,

   tak dokładnie jest. Strona przeładowuje się po każdym „no”, musisz czekać.

   Reply
  • Gosia
   15 luty 2017

   też tak mam!

   Reply
 81. karo
  14 luty 2017

  Mam pytanie, czy ma znaczenie w jakiej przegladarce uzupelniam aplikacje lub/i robie platnosc? Na co dzien uzywam chrome, jednak kojarze zapis o platnosci ze serwis jest obslugiwany w mozzili, internet explorer, netscape i pheonix?
  z gory dzieki

  Reply
 82. Joanna
  14 luty 2017

  Mam pytanie odnosnie drugiej formy identyfikacji, w moim przypadku wybralam dowod osobisty — czy wie ktos czy nalezy wypelnic okienko ‚expiry date’ czyli data terminu waznosci dowodu?
  Pytam poniewaz przy okienku nie ma czerwonej gwiazdki znaczy pole nie jest obowiazkowe ale tez jest napisane ‚where applicable’ czyli ma zastosowanie w przypadku dowodu osobistego bo jest tam termin waznosci. No ale jak wiadomo cenne sekundy leca, tak wiec niewiem wypelniac czy nie wypelniac? Moga zdyskwalifikowac mnie pozniej z tego powodu? Jak wy robiliscie? Wypelnialiscie expiry date do dowodu czy nie?
  Dziekuje z gory za dopowiedz.

  Reply
  • Jo Gasieniec
   14 luty 2017

   Hej Joanna,

   tak, podawaliśmy datę ważności, dowód ma datę ważności, więc lepiej ją podać.

   pzdr
   Asia

   Reply
   • Joanna
    14 luty 2017

    Dziekuje za odpowiedz!

    Reply
 83. Agnieszka
  14 luty 2017

  Prosze o informację jakiej odpowiedzi udzialamy na ostatnie pytanie w sekcji Health : In the five years prior to this aplication , have you spent ( lived ..) a combined total of 3 months in any country .. NOT considered to be LOW RISK FOR TB ??

  Reply
  • Michalina
   15 luty 2017

   Już pytałam o to i Jo odpisała:
   „My zaznaczyliśmy NO i wszystko było dobrze. Podejrzewam, że jak zaznaczysz YES to też będzie dobrze, to jest jedno z tych podchwytliwych pytań, gdzie odpowiedź zależy od interpretacji, ale w Twoim przypadku nie ma to wpływu na cały proces aplikacji, w naszym też nie miało. Którąkolwiek opcje wybierzesz, i tak musisz zrobić prześwietlenie, bo aplikujesz z Polski :)”

   Ja zaznaczam YES.

   Reply
 84. Marta
  14 luty 2017

  Hej,

  Czy w polu Suburbs (w sekcji Personal Details) pojawi się lista czy wpisujemy ręcznie? Czy data urodzenia (oraz wszystkie pozostałe wymagane daty) ma formę dzień-miesiąc-rok czy miesiąc-dzień-rok (jak w US)?

  Pozdrawiam

  Reply
  • Jo Gasieniec
   14 luty 2017

   Hej Marta,

   W polu Suburbs wpisujesz swoją dzielnicę, w której mieszkasz. Nie ma listy.
   Natomiast datę urodzenia wybierasz właśnie z rozwijanej listy w kolejności podanej w formularzu.
   Pozdrawiam

   Reply
   • Tomasz
    14 luty 2017

    Hej, a co jak nie ma się dzielnicy zamieszkania? Pustego nie można zostawić… Pozdrawiam

    Reply
    • Jo Gasieniec
     14 luty 2017

     Hej Tomasz, to wpisz nazwę miasta raz jeszcze. Masz rację, pole musi być uzupełnione, ale w polskim systemie adresowania nie podaje się takiej pozycji jak SUBURBS. Formularz jest zunifikowany tak, żeby pasował do większości krajów. Stąd to pole.

     Reply
 85. Jacek
  14 luty 2017

  Hej,
  ktoś orientuje się może jak wygląda sprawa z udzieleniem wizy,
  jeżeli się zaznaczy że było się deportowanym z innego kraju. ???

  Czy lepiej się nie przyznawać do tego ??
  Potrafią oni to w ogóle sprawdzić czy ktoś był kiedyś deportowany z jakiegoś kraju ?

  Reply
 86. Mateusz
  13 luty 2017

  Hej, czy jeśli nie otrzymam wizy, dostanę wpłaconą kwotę spowrotem?

  Reply
  • Jo Gasieniec
   14 luty 2017

   Hej Mateusz,
   Jeśli załapiesz się do setki szczęśliwców, zapłacisz, a potem z jakiegoś powodu wiza nie zostanie Ci przyznana, nie otrzymasz wpłaconej kwoty z powrotem.

   Reply
   • Kasia
    14 luty 2017

    A na jaki nr konta sie wplaca? Gdzie sa dane potrzebne do przelewu?

    Reply
    • Jo Gasieniec
     14 luty 2017

     Hej Kasia,

     nie wpłacasz na konto. Opłatę za wizę uiszcza się tak samo, jak opłatę za bilety lotnicze. Tutaj masz link do strony Immigration z informacjami na ten temat: https://www.immigration.govt.nz/about-us/our-online-systems/applying-for-a-visa-online/immigration-online/how-to-use-immigration-online/fee-payment

     pozdrawiam

     Reply
     • Kasia2
      15 luty 2017

      Hej,

      słyszałam od koleżanki, że za wizę płaci się dopiero po jej uzyskaniu? Była na wyjeździe rok temu.
      Prawda to czy nieprawda :)?

     • Jo Gasieniec
      15 luty 2017

      Hej Kasia,
      za wizę płaci się w ostatnim kroku aplikacji. Dopytaj koleżankę, może nieprecyzyjnie się wyraziła. Płatność przechodzi tylko, jeśli załapiesz się na jedno ze 100 miejsc.

      pozdrawiam

 87. Ola
  12 luty 2017

  Czesc!
  Prosze o pomoc, czy ktos z Was miał moze taka sytuacje: status wizy z roku 2016 jest submitted ale nie mozna było dokonać wpłaty ponieważ wyświetlał sie komunikat, ze limit miejsc zostal wyczerpany. Chciałbym sprobowac w tym roku jeszcze raz, ale nie moge usunąć poprzedniego zgłoszenia. Czy to błąd systemu? Czy oznacza to ze nie moge juz aplikować? Prosze o pomoc, czy ktos miał podobna sytuacje?

  Reply
  • M
   13 luty 2017

   Mozesz, usuna Twoja stara aplikacje automatycznie przed otwarciem futki dla Polski, to jest nawet tam opisane.

   Reply
 88. Agnieszka
  12 luty 2017

  Dzień dobry, a co z osobami po 30tce? Mam doświadczenie 8 lat z Irlandii.

  Reply
  • Jo Gasieniec
   13 luty 2017

   Cześć! Po 30 roku życia można się starać o inne wizy, jeśli ma się ofertę pracy na miejscu. Dwie z takich wiz już niebawem opiszemy na blogu, a w międzyczasie możesz poszperać na stronie Immigration w poszukiwaniu informacji :)

   Reply
   • Jago
    16 luty 2017

    Super! Bo właśnie bardzo interesuje mnie ten proces wizowy po otrzymaniu oferty pracy. Czekam z niecierpliwością na opisy :)
    Pozdrawiam serdecznie

    Reply
    • Olo
     16 luty 2017

     Nie ma sprawy, publikujemy już dzisiaj :) Czasu NZ ma się rozumieć, więc w PL może to być jutro rano, zobaczymy jak się wyrobimy!

     Reply
 89. Jacek
  11 luty 2017

  Witam. mam pytanie czy mieszkając poza granicami naszego konkretnie w Irlandii, mogę aplikować o wize dla polaków? I czy to jest jakiś problem gdy mójpaszport jest polski a dane tzn adress będzie z innego kraju? z góry dziękuje za odpowiedź

  Reply
  • Jo Gasieniec
   11 luty 2017

   Hej Jacek!
   Nie powinno być z tym żadnego problemu :) Zdaje się, że w poprzednich edycjach aplikowali ludzie z polskim paszportem, a adresem zamieszkania w Kanadzie, Wielkiej Brytanii czy Azji :) Rozumiem, że nie masz podwójnego obywatelstwa i startujesz z polskim paszportem?

   Reply
   • Jacek
    14 luty 2017

    Nie nie mam podwójnego obywatelstwa i startuje z polskim paszportem, mam nadzieje że wszystko pójdzie dobrze. Czy w tym roku aplikacja będzie otwarta 16 lutego o godz. 22:00 czasu polskiego?

    Reply
 90. Monika
  10 luty 2017

  I jeszcze jedno: rozumiem że ewentualne przyznanie WHV NZ nie wyklucza ubiegania się o taka sama wizę ale do Australii?

  Reply
 91. Monika
  10 luty 2017

  Cześć,

  Jeśli mogłabym jeszcze zadać dwa pytania:
  1. Czy 15 dni na dostarczenie dokumentów w przypadku sukcesu z aplikacją liczy się od daty złożenia aplikacji czy też od daty otrzymania maila od urzędnika Immigration?
  2. Czy to wprowadzenie do systemu eMedical jest równoznaczne z tym , że to już do nich trafia czy ja jeszcze muszę coś wysyłać mailem lub po prostu wysłać maila z info, że zostało już wprowadzone do systemu?
  Thanx
  Pozdrawiam

  Reply
  • Jo Gasieniec
   10 luty 2017

   Cześć,
   1. Ostateczny termin będzie w mailu od Immigration, niestety nie pamiętam jak to liczyli
   2. Tak, nie musisz już niczego do nich wysyłać
   3. Tak, możesz dalej aplikować o podobną wizę do AU

   :)

   Reply
 92. Marta
  10 luty 2017

  Cześć,

  Mam pytanie. Zakładając optymistycznie, że uda mi się dostać wizę a do czasu wyjazdu do Nowej Zelandii wezmę ślub, więc zmieni mi się stan cywilny i nazwisko, a co za tym idzie, będę musiała wyrobić nowe dokumenty, czy może to w jakikolwiek sposób utrudnić procedurę wjazdu do NZ? Czy wcześniej wystarczy wysłać urzędnikowi zaktualizowane dane? Miał ktoś podobną sytuację?

  Pozdrawiam

  Reply
 93. Michalina
  10 luty 2017

  Hej! Dzięki za super wpis! Niestety w zeszłym roku spóźniłam się o minutę czy dwie :( Mam pytania:
  1) Jeśli chodzi o tuberculosis to też zaznaczamy NO? Bo Polska chyba dla nich jest krajem zagrożonym, a jestem w niej powyżej 3 miesięcy?
  2) Czy badania RTG można zrobić wcześniej czy podczas badań trzeba podać numer aplikacji wizy?

  Pozdrawiam i dzięki!
  Michalina

  Reply
  • Jo Gasieniec
   10 luty 2017

   Hej Michalina,

   My zaznaczyliśmy NO i wszystko było dobrze. Podejrzewam, że jak zaznaczysz YES to też będzie dobrze, to jest jedno z tych podchwytliwych pytań, gdzie odpowiedź zależy od interpretacji, ale w Twoim przypadku nie ma to wpływu na cały proces aplikacji, w naszym też nie miało. Którąkolwiek opcje wybierzesz, i tak musisz zrobić prześwietlenie, bo aplikujesz z Polski :)
   Samo badanie RTG można zrobić wcześniej, ale ma to sens chyba tylko wtedy, kiedy jesteś z Warszawy albo z Krakowa, w przeciwnym razie po co jeździć dwa razy, lepiej zrobić wszystko naraz. Tym bardziej jeśli musisz brać dzień wolny w pracy :)

   Reply
   • Michalina
    13 luty 2017

    Dzięki za odpowiedź, ja chyba jednak zaznaczę YES, no bo Polski nie ma na liście państw low risk, a tu mieszkam… Chociaż dziwne, że Wam przeszło z NO 😉
    A co pisaliście Do you meet the specific requirements for the scheme you are applying for? (bo na tej liście też nie ma Polski) NO?
    Trzymajcie kciuki! Dzięki wielkie :)

    Reply
 94. Martyna
  8 luty 2017

  Hej!

  W waszym artykule jest opisane żeby wypełnić sekcję Occupation Details jednak nie jest ona oznaczona oznaczona czerwoną gwiazdką w formularzu przez co formularz się zatwierdza na zielono nawet jak pominę tą sekcje. Czy jest ona rzeczywiście obowiązkowa i jak ją ominę to później formularz nie będzie zaakceptowany? Będę bardzo wdzięczna za pomoc w tej sprawie! :)

  Reply
  • Jo Gasieniec
   8 luty 2017

   Cześć! W formularzu, w sekcji Occupation Details, jest wyraźnie napisane:

   „You should complete all of the pages in this section before proceeding to the next section.”

   Reply
 95. Beata
  8 luty 2017

  Nie wiem co robie nie tak, ale od kilku dni w momencie kiedy klikam w Login or create account pojawia mi się strona:

  Ta witryna jest nieosiągalna

  Połączenie zostało zresetowane.
  Wypróbuj te rozwiązania:
  Sprawdź połączenie
  Sprawdź serwer proxy i zaporę sieciową

  Proxy już sprawdziłam i wszystko powinno być ok ;( Ktoś jeszcze ma/ miał taki problem? Wiecie co mogę w tej sytuacji zrobić?

  Reply
  • Jo Gasieniec
   8 luty 2017

   Niestety z tym nie możesz zrobić nic, problem jest po stronie Immigration NZ. Ponoć został rozwiązany, co potwierdza działająca już strona. Oby tylko nie było takich przygód 17 lutego :)

   Reply
 96. Monikaaa
  8 luty 2017

  Cześć,

  Byłabym Ci ogromnie wdzięczna za info dot. dwóch spraw (jeśli masz taka wiedzę):
  1. badania do wizy: czy potrzeba im tylko i wyłącznie rtg klatki piersiowej, formularza oraz report, a potem wprowadzenie tego do systemu emedic czy jakoś tam? Czy potrzebne są też badania krwi i moczu (gdzieś mi się takie info przewinęło) i jak dzwoniłam do uznanego przez NZ ośrodka w Wawie to mi radośnie przekazali, że całość (bez części RTG) tj. badania plus konsultacja pani docent plus wprowadzenie do systemu – 510 zł, a w internecie mi się przewija info o 70 zł (potwierdzam, ale w poradni rtg Wawa)? Myślałam, że oba ośrodki trzeba zaliczyć (chodzi o Warszawę).
  2. jak wygląda sekcja opłaty za wizę na końcu formularza? Automatycznie przekieruje do płatności i wprowadzasz tylko numer karty? Dużo tam danych trzeba wprowadzić? Czy dane ich banku już tam będą tzn. nie będzie potrzeba kodu SWIFT itp. Tak po prostu zdejmie się z konta nawet w $NZ?
  PS: nie potrzeba im żadnego potwierdzenia znajomości języka? Trochę się szczerze mówiąc poczułam dotknięta tym wymogiem badań i tym, że się będę musiała naświetlać bez powodu, no ale jak mus to mus. Chociaż wątpię by kraje uznane jako low-risk były tak wolne od ryzyka no ale ich kryteria ich sprawa. Wszędzie jak aplikujesz to PL jak kraj drugiego świata :)
  Z góry dziękuję i pozdrawiam
  Mona

  Reply
  • Jo Gasieniec
   8 luty 2017

   Cześć,

   1) Do WHV potrzebne jest tylko zdjęcie RTG i papiery, o których wspomniałaś. Pozostałe badania są potrzebne tylko przy pobycie w NZ powyżej 12 miesiecy (na innych wizach)

   2) Płatność wygląda jak standardowa płatność kartą przez internet :) Podajesz imie i nazwisko posiadacza karty, numer karty, date waznosci i kod CVV. Dokładnie tak samo, jak nawet przy zamawianiu pizzy przez internet 😛

   Nie potrzeba żadnego potwierdzenia znajomości języka.

   Reply
   • Monikaaa
    9 luty 2017

    Bardzo Ci dziękuję :)

    Reply
 97. Anna
  7 luty 2017

  Czy mozna uzywać karty debetowej zamiast kredytowej?

  Reply
 98. Sylwia
  4 luty 2017

  Cześć,
  wielkie dzięki, za tak dokładnie opisany proces aplikowania! To ogromna pomoc z Waszej strony! :)
  Chciałam zapytać czy przy zakładaniu profilu na stronie Immigration NZ mam wpisywać polskie znaki w nazwisku czy nie? Doczytałam, że w aplikacji nie należy używać polskich znaków, ale przy zakładaniu profilu jest mowa o tym, żeby wpisać jak w paszporcie, więc niby wszystko jasne, ale jednak chciałam się upewnić 😉
  Pozdrawiam!
  -Sylwia

  Reply
  • Jo Gasieniec
   6 luty 2017

   Cześć! Zakładaj bez polskich znaków i wszystko będzie OK! :)

   Reply
 99. Iwona
  29 styczeń 2017

  Hej!
  Dzięki za wpis. Genialnie opisane!
  Czy orientujecie się może jak wygląda sprawa ważności paszportu? Chodzi mi o sytuację w której paszport, który podam w formularzu będzie ważny w dniu wylotu a niekoniecznie w dniu powrotu. W dniu powrotu zakładam, że będę mieć już nowy paszport z innym numerem.
  I jeszcze jedno pytanie w sprawie dokumentów. Jaki inny dokument niż dowód można podać w celu identyfikacji? Pozdrawiam!

  Reply
  • Jo Gasieniec
   30 styczeń 2017

   Hej Iwona,
   Zacznę od końca 😛 Z rozwijanej listy dowodów tożsamości możesz podać: prawo jazdy, akt urodzenia albo dowód osobisty.
   Co do ważności paszportu, to sprawa trochę się komplikuje, jeśli Twój paszport traci ważność w międzyczasie, bo teoretycznie w chwili wyjazdu z Nowej Zelandii Twój paszport nadal powinien być ważny przez min 3 miesiące. Będziesz więc musiała go tutaj wymienić…albo wyjechać z Nowej Zelandii 3 miesiące przed upływem ważności paszportu, żeby wymienić go gdzie indziej. Do tego licz się z kosztem transferu wizy na nowy numer paszportu. Nadal masz jeszcze czas, żeby wymienić paszport przed aplikowaniem, to też jest jakaś opcja. Trochę rzutem na taśmę, ale na paszport czeka się chyba 2 tygodnie, więc do 17.02 powinnaś zdążyć. Decyzja należy do Ciebie, nie mamy natomiast doświadczenia w wymianie paszportu w Nowej Zelandii, ale licz się z dużo większym niż w Polsce kosztem i dłuższym czasem oczekiwania ( do tego wniosek można złożyć tylko osobiście w Wellington i odebrać również należy osobiście).

   Reply
   • Karolina
    31 styczeń 2017

    a kojarzy ktos moze, co w przypadku kiedy w miedzyczasie konczy sie dowod osobisty – 08.01.2018 ten dokument zamierzam podac jako ten alternatywny ?

    Reply
    • Jo Gasieniec
     6 luty 2017

     Cześć Karolina, w czasie aplikowania dowód jest ważny, więc wszystko jest OK :)

     Reply
 100. Tomasz
  24 styczeń 2017

  Powiedź proszę, jak sprawa z płatnością wygląda, jaką sume wpłacamy? Chodzi mi o to, że mam konto w złotówkach i funtach a a płacimy w dolarach nowozelandzkich, jest to automatycznie otwierane okno i wpisujemy tylko numer karty czy sami dostajemy numer ich konta i wchodzimy na strone swojego banki i płacimy?

  Reply
  • Jo Gasieniec
   26 styczeń 2017

   Tomasz, tak jak przy płatności internetowej np. za bilety lotnicze w innej walucie niz PLN. Spokojnie, przekieruje Cię do strony płatności wygenerowanej przez Twój bank :)

   Reply
 101. Kasia
  12 styczeń 2017

  Hej! Wielkie dzięki za szczegółowe informacje! Mam nadzieję, że ułatwią mi aplikowanie :)
  Mam pytanie w kwestii prześwietlenia- jeżeli dobrze rozumiem mam 15 dni na wykonanie badań? Nie będzie mnie w PL do 22/03 i zastanawiam się czy na pewno zdążę po powrocie…

  Reply
  • Jo Gasieniec
   20 styczeń 2017

   Hej! Dzięki Kasia, mam nadzieję, że wpis pomoże w uzyskaniu wizy :)
   Na zrobienie badań masz czas wskazany przez przydzielonego urzędnika. Dopiero po otrzymaniu maila od tego właśnie urzędnika cała aplikacja nabiera rozpędu, ale wizytę warto umówić sobie już wcześniej, żeby dotrzymać terminów. Jeśli wiesz, że Cię nie będzie w Polsce spróbuj może poszukać lekarza z akredytacją w kraju, w którym będziesz? Nie musisz robić badań w Polsce. Jeśli obawiasz się, że możesz nie wyrobić się w czasie, zawsze możesz napisać do swojego urzędnika maila z wyjaśnieniem, jednak nie ma 100% gwarancji, że spotkasz się ze zrozumieniem :/ Ale pamiętaj, że po drugiej stronie też siedzi człowiek, a nie komputer, który weryfikuje twoją aplikację :)

   Reply
 102. Paulina
  9 styczeń 2017

  Hej,

  Czy ktoś z aplikujących w poprzednich latach płacił kartą debetową ? Przechodziło bez problemu ?

  Reply
 103. Paulina
  3 styczeń 2017

  Narzekacie, że mamy mało wiz zamiast docenić, że je w ogóle mamy :p bo nie wszystkie nawet europejskie kraje maja taką możliwość. Nie oszukujmy się Nowa Zelandia nie jest pierwszym wyborem przeciętnego człowieka, tylko ludzie „wtajemniczeni” wiedzą o takiej możliwości, i zapewne nie wielki procent z tych którzy wiedzą z tej możliwości korzysta. Jak poprzednie lata pokazały komu bardzo zależało i kto się porządnie przygotował to wizę dostał. Ja z niecierpliwością czekam na kolejną edycję a ten wpis znam już prawie na pamięć 😀 Powodzenia wszystkim za 1,5 miesiąca mam nadzieję, że spotkamy się w NZ!

  Reply
  • Jo Gasieniec
   7 styczeń 2017

   Paulina, to prawda, można powiedzieć, że mamy szczęście :) Ale z roku na rok coraz więcej osób interesuje się tematem i z roku na rok coraz trudniej o WHV, właśnie ze względu na zainteresowanie. W 2016 tych 100 wiz wypełniło się dosłownie w kilka minut. W pierwszej edycji to była kwestia ok 1,5 dnia, a i tak miejsca zwalniały się później w ciągu roku i jak się dobrze trafiło, to o wizę można było zaaplikować nawet w listopadzie. Teraz to się raczej nie zdarzy 😀 Życzymy Ci powodzenia 17 lutego :)

   Reply
 104. Klaudia
  27 grudzień 2016

  Heja!
  Świetny przydatny artykuł!
  Słuchajcie miłośnicy NZ, ostatnio doszłam do wniosku , że to niesprawiedliwe iż mamy zaledwie 100 wiz na cały kraj. Niemcy, Anglia. Holandia, nielimitowane. Urugwaj nawet 200.
  Pisałam do ambasady, zarówno NZ jak i PL w NZ , napisali, że prowadzone są negocjacje aby zmienić te sytuację. Ale tak pomyślałam, może gdyby chociaż cześć z Was napisała do nich kilka słów, udałoby nam się coś zdziałać?
  Mogę podać maile jeśli komuś by się chciało pomóc :-)
  Pozdrawiam ciepło!

  Reply
  • Kamila
   1 styczeń 2017

   Hej, ja jestem chętna do wysłania takiego maila :)

   Reply
  • Karolina
   20 styczeń 2017

   Ja tez jestem chetna na napisanie takiej prosby,
   prosze o wskazowki

   Reply
 105. marcelina
  19 październik 2016

  Dużo przydatnych informacji, dawno nie widziałam tak porzadnego artykułu na temat Work and Travel. Pomyślę o tej Nowej Zelandii. Byłam w USA z firmą One Globe Trtavel, jeśli ktos chce do Stanów to polecam, ale resztę świata też fajnie by było zwiedzić…

  Reply
  • Jo Gasieniec
   22 październik 2016

   Dzięki marcelina,
   z własnego doświadczenia gorąco polecamy Nową Zelandię 😉

   Reply
 106. Poldek
  10 październik 2016

  Dzieki za tego posta duzo przydatnych informacji.

  Obecnie jestem na work and holidays w Kanadzie ale juz szukam opcji na dlasze podrozowanie i kolejny wyjazd. 100 miejs to faktycznie nie za duzo do Kanady jest co roku 650 i rozchodziły sie w kilka minut trzeba było robic to naprawde sprawnie zeby sie zalapac. Martwi mnie jedynie gorna granica ze jest to 30 lat chcialem wrocic do polski na jakis rok i dopoero po roku dalej w swiat ale chyba trzeba bedzie zmienic nieco plany. Tak czy inaczej dzięki!!!

  Reply
  • Jo Gasieniec
   22 październik 2016

   Dominik,
   niestety ograniczenie w postaci 100 miejsc to trochę lipa, ale da się zrobić 😉 Chociaż zdaje się z roku na rok wizy rozchodzą się coraz szybciej. W 2016 chyba po 8 minutach nie było już miejsc! Niemniej, warto próbować.

   Reply
 107. Ola
  16 wrzesień 2016

  Hey,
  Czy ktoś mógłby mi napisać, czy dane w formularzu trzeba wprowadzać Caps Lockiem?
  Dziękuję z góry za odp. :) wiem, ze jest jeszcze sporo czasu do lutego, ale spytać nie zaszkodzi :)

  Pozdrawiam!

  Reply
 108. Angela
  14 lipiec 2016

  Hey 😉
  Wrócilam z Auckland rok temu 9.9 do Polski. Jaki czas dokładny musi upłynąć żebym mógła spokojnie wrócić?
  Nie mogę znaleźć informacji na ten temat ,a rok temu rzuciło mi się to gdzieś w oczy.
  Dzięki.

  Reply
 109. Kasia
  11 czerwiec 2016

  Hej , chciałabym aplikować w przyszłym roku, czy termin to zazwyczaj jest luty mniej więcej??
  Drugie moje pytanie – czytając komentarze wnioskuję, że jeżeli nie zdążę wystarczająco szybko wypełnić wniosku (tzn. skończą się miejsca) to nie ponoszę żadnych kosztów z nim związanych?

  Reply
 110. kacper
  29 maj 2016

  Cześć! Przymierzam się do zdobycia tej wizy w 2017, natomiast jako osoba która będzie wtedy kończyła liceum zastanawia mnie jedna rzecz – wybranie branży i zawodu ma jakiekolwiek następstwa, czy równie dobrze można to wybrać dowolnie? Ciężko mi się w tym momencie na jakiej pozycji chciałbym tam dorywczo pracować, obstawiam że raczej będzie to spontaniczny wybór, tym bardziej że sama matura nie daje mi konkretnego zawodu. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!

  Reply
 111. Aga
  21 marzec 2016

  To cudowne, że pomagacie ludziom krok po kroku :) Mam nadzieję, że nie usuniecie tego posta, bo dodam sobie tę zakładkę, by za rok albo dwa pamiętać o tym.. Póki jeszcze „młoda” jestem 😀

  Reply
  • Jo Gasieniec
   31 marzec 2016

   Na zdrowie! 😀 Post jak najbardziej będzie sobie tu ładnie wisiał. Staramy się go uaktualniać, dzięki pomocy i wielkiemu zaangażowaniu tych, którzy aplikują o wizę, tak żeby te wiadomości były w miarę aktualne 😉 Także zapisuj, będzie nam obojgu miło! :)

   Reply
 112. cichy
  11 marzec 2016

  SIEMA!

  Ja mam juz z mojom dziewczynom approved :)

  Info dla kolejnych ludzi: BADANIA x-ray w AMSTERDAMIE.

  Robilismy badanie w Amsterdamie w DC Clinic (adres jest w spisie lekarzy na stronie http://immigration.govt.nz/). Nie trzeba bylo sie umawiac, przyjechalismy rano, Paniom w recepcji nic nie trzeba bylo tlumaczyc. Po jakis 40 minutach wszystko bylo zalatwione (zdjecie RTG i e-medical). Koszt to jakies 75 euro (fotki twarzy nie trzeba miec – robia na miejscu aparatem).
  Ja mialem wize przyznana juz nastepnego dnia a moja dziewczyna po 10 dniach – takze jak widac roznie to bywa z czasem oczekiwania 😉

  pozdrawiam!

  Reply
 113. Kamil
  2 marzec 2016

  Cześć.

  Dajcie proszę znać, czy otrzymaliście już akceptację aplikacji. Badania robiłem 22.02 a info o przesłaniu wyników do NZ otrzymałem dwa dni później. Nie wiem, czy muszę wysłać maila do case officera z nr NZER? Przecież w mailu od niego było napisane, żeby nie wysyłać wiadomości na ten adres.

  Reply
  • patt
   4 marzec 2016

   dużo osób pisało maile do officerów i w większości przypadków była niemalże natychmiastowa reakcja. polecam wejść na grupę na fejsbuku, sporo o tym dyskutowaliśmy :)
   https://www.facebook.com/groups/1556494211332895/

   Reply
  • Kamil
   7 marzec 2016

   Wczoraj napisałem maila do case officera. Po niespełna godzinie dostałem odpowiedź: ” Decision Approved”.

   Widzimy się w październiku!

   Reply
 114. boom
  28 luty 2016

  Załatwiłem badania, dostałem maila od eMedical że, wszystko jest OK. Mam już tylko czekać na odpowiedź czy należy przesłać numer NZER do ‚case officera’ ?

  Reply
 115. Kasia
  20 luty 2016

  Hej!
  Dzięki wielkie za super szczegółowe informacje na temat aplikacji. Gdyby nie wy, pewnie nie byłoby tak łatwo.
  Teraz tylko zdjęcie i zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie chcę się przedwcześnie cieszyć żeby później nie płakać.. 😉

  Raz jeszcze, dziękuję za „blogową” pomoc :)

  Reply
 116. Martyna
  18 luty 2016

  Hej Wam, dzisiaj załatwiałam sprawy w Warszawie odnoście zdjęcia rtg itd. Sprawa wygląda tak : nie trzeba najpierw jechać na Waryńskiego, tylko prosto do dr Kopeć na Okopową. Ona wypełnia dane w systemie eMedical i nadaje ten numer. U niej wymagany jest paszport i zdjęcie. Później to już tylko formalność zrobić zdjęcie na Waryńskiego (czynne cały dzień) i oddać wszystkie papierki ( formularz, zdjęcie ). Następnie na Waryńskiego opisuje to jeden z narzuconych przez rząd NZ lekarzy i uzupelnia w sytemie zalozonym przez dr Kopeć. ( Sama dr Kopeć powiedziała, że jest w ścisłym kontakcie z przychodnią na Waryńskiego ).To wszystko, cały koszt 70 (rtg) 50 ( dr Kopeć). Pamiętajcie o wypełnieniu formularza, 2 zdjęciach i oczywiście paszporcie. Powodzenia :)

  Reply
  • M
   19 luty 2016

   Hej,

   O wypełnieniu jakiego formularza?

   Pamiętajcie o wypełnieniu formularza, 2 zdjęciach i oczywiście paszporcie. Powodzenia :)

   W mailu jest napisane, że wszystko wypełni lekarz on-line z czego rozumiem, że potrzebujemy się tam zgłośić tylko z paszportem w ręce..

   If you are getting your General Medical Certificate and/or Chest X-ray Certificate completed in Poland or in another country where eMedical is available, you are not required to print the forms. Your panel physician is required to complete your medical information in eMedical and send it electronically to Immigration New Zealand. Paper-based medical certificates from these countries will not be accepted.

   Z góry dzięki za infromacjęl;)

   Pozdr!

   Reply
   • Krzysztof
    19 luty 2016

    Udając się wpierw do dr Kopeć, a później na Waryńskiego trzeba tam podać tylko numer od p. doktor. Co do zdjęć i paszportu to już nie wiem, ale na wszelki wypadek lepiej będzie je zabrać.

    Z żoną zrobiliśmy procedurę w odwrotnej kolejności, identycznie jak Martyna. W związku z tym było niezłe zamieszanie, bo na Waryńskiego jest nieco kociokwik z tym w dalszym ciągu. Tak więc lepiej zrobić to w kolejności podanej przez Martynę.

    Sprawdziliśmy to z żoną dzisiaj.

    Reply
 117. Jovita
  17 luty 2016

  Hej Hej, tak mi się jeszcze przypomniało, do wszystkich którym się nie udało. Jak lubią powiadać Nowozelandczycy : No worries!! 😉

  Reply
 118. Dante
  17 luty 2016

  TAK JEST! WIELKIE PODZIEKOWANIA DLA AUTOROW BLOGA! NIE ZAPOMNIJMY, ZE BARDZO POMOCNE INFORMACJE SAME SIE NIE NAPISALY….

  Reply
  • 4everMoments
   17 luty 2016

   Dzięki za miłe słowa, fajnie, że te informacje mogą się komuś przydać :)

   Reply
 119. Michal
  17 luty 2016

  Bardzo dziękuję autorom bloga za ten wpis, bez was by się nie udało! :)

  Reply
  • 4everMoments
   17 luty 2016

   Dzięki! Cieszymy się, że informacje były pomocne :)

   Reply
 120. Maekzet
  17 luty 2016

  Gratulacje dla szczęśliwców. Mi się nie udało, a to dla tego, że myślałem, że opcja aplikacji pojawi się na stronie http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/work/workingholiday/Poland+WHS.htm
  Zanim się zorientowałem, że to nie tu to było za późno. Porażka i wstyd.
  Może za rok się uda.
  Pozdrawiam.

  Reply
  • karolina
   20 styczeń 2017

   czesc mam pytanie do Twojego dosc odleglego komentarza – mianowicie czytam dzisiaj calego posta i probuje ogarnac nowolenadzka strone urzedu imigracyjnego, mozesz mi powiedziec, gdzie w takim razie pojawia sie informacja o mozliwosci aplikacji?
   z gory dzieki za pomoc
   pozdrawiam

   Reply
 121. denz
  17 luty 2016

  mam pytanko odnośnie tego application number który nalezy wpisać na górze po prawej stronie na x ray chest certificate..to jest ten numer co wyskoczył po płatnosci czy ten zawarty w dokumencie przesłanym na maila… (zastanawiam się czy kazdy dostał ten sam załącznik z przykładowym numerem… bo są one różne :/ )

  Reply
  • 4everMoments
   17 luty 2016

   Cześć, numer aplikacji powinien być dostępny po zalogowaniu sie na konto w Immigration i wyswietleniu listy zlożonych aplikacji.

   Reply
 122. Maciej W
  17 luty 2016

  Mi zajęło 6 minut, zapłacone i mail jest 😉
  Ktoś będzie robił badania w Krakowie?
  Kiedy planujecie wyjechać ?;)

  Reply
 123. :))
  17 luty 2016

  Mi się udało w około 4 minuty, najbardziej bałem się kłopotów z serwerem bądź formularzem. Wcześniej próbowałem aplikować na scheme dla Izraela i Filipin. W pierwszym przypadku serwer całkowicie padł a w drugim uzupełnienie formularza trwało 30 minut.
  Co do kłopotów z formularzem i kasowaniem danych to bardzo możliwe że wynikły one z tego że ktoś nie zaznaczył niewymaganego pola „Preferred title”, jeśli się tego nie zrobiło, a na następnej stronie zaznaczyło w opcji „Are you pregnant” No – to skutkowało to właśnie skasowaniem uzupełnionych wcześniej danych z pierwszej strony.
  Pozdrawiam

  Reply
 124. Dante
  16 luty 2016

  JAKO NAJWIĘKSZY CIEMNIAK KOMPUTEROWY CHCIAŁBYM POINFORMOWAĆ, ŻE FAKTYCZNIE MAIL ZNAJDOWAŁ SIĘ W FOLDERZE SPAM, ALE NIE WIEDZIAŁEM GDZIE KLIKNĄĆ, ABY SPAMSA ZNALEŹĆ I OTWORZYĆ.

  Gmail to nie WP.

  Jest GIT!

  POZDRO

  Reply
 125. :)
  16 luty 2016

  Niestety – myślę, że urząd, który odpowiada za współpracę z Nową Zelandią ze strony Polski powinien wyjść z inicjatywą zwiększenia tego limitu. Nie wiem jaki byłby stosunek Nowej Zelandii do tego, ale na pewno nic się nie zmieni jeżeli nie wyjdzie to od nas.

  Reply
  • denz
   16 luty 2016

   hmm powiem Ci że w Kanadzie ( bo bylem na ostatnim working holiday tam…) to zmienili bardziej na niekorzyść teraz

   Reply
  • Jovita
   17 luty 2016

   ja tez tak uwazam. same Czechy maja az 1200 miejsc do wykorzystania! Tylko trzeba od czegos zaczac zeby ten temat poruszyc :)

   Reply
 126. denz
  16 luty 2016

  tak na marginesie czas aplikacji zatrzymuje się na przycisku submit (chyba)… bo ja z platnoscia zwlekalem chyba z 15 min ( na jednej karcie nie mialem kasy a drugiej musialem szukac) juz sie balem ze bedzie lipa…a tu wszystko jest mail i platnosc weszła… dzieki za opis…)

  Reply
  • patt
   17 luty 2016

   u mnie tak samo :) aplikację wypełniłam w 3-4 minuty i mialam problemy z platnoscia.. dopiero o 22.24 przeszedl mi przelew

   Reply
 127. Dante
  16 luty 2016

  Spam i inne zakladki na skrzynce sprawdzone, nie ma nic. Zostaje ewentualnie czekac. Jedyna informacje jaka mam to PENDING a Application Number 1 4 4 3 2 9 , ale nie wiem czy ma to jakies znaczenie na temat kolejnosci przyznawania wizy, aby zalapac sie do 100. Ogolnie, absurdalnie niska ilosc przyznawanych wiz w porownaniu do innych europejskich krajow.

  Reply
 128. Agata
  16 luty 2016

  Dzięki za super opis, naprawdę kawał dobrej roboty :). Wypełniłam formularz szybko, niestety niewystarczająco szybko :(. Gratulacje dla tych, którym się udało.

  Reply
 129. Dante
  16 luty 2016

  Wypelnilem, Wszystko na koncu ZIELONEGO KOLORU, The payment has been successfully processed. Maila nie otrzymalem.

  Any advice?

  Reply
  • Rafal
   16 luty 2016

   Zobacz Spam, jak nie to jeszcze trochę poczekaj. A jutro pisz do nich maila jeśli nie dojdzie

   Reply
 130. agata
  16 luty 2016

  gratulacje dla wszystkich, którym się udało!
  czy u Was na stronie http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/work/workingholiday/Poland+WHS.htm nadal widnieje informacja, że „2016/17 quota The quota will open on 17 February 2016 at 10:00 AM New Zealand time.”? bo u mnie przez cały wieczór nic się na tej stronie nie zmieniło, nie było możliwości aplikowania, na dole strony też nic. Dziwne to wszystko…

  Reply
  • rafal
   16 luty 2016

   Agata, bo to nie ta strona. Na dole dopiero musisz się zalogować i przejść do innej strony

   Reply
   • Krzychu
    16 luty 2016

    To dobra strona, jeśli jest już się zalogowanym i tak odsyła zawsze w to samo miejsce

    Reply
    • agata
     16 luty 2016

     Krzychu, już rozumiem nasz błąd. Na tej stronie: http://www.immigration.govt.nz/migrant/default.htm mieliśmy po lewej wybrać opcję ‚Working Holiday’ znajdującą się pod Online Services. A pewnie Ty tak jak ja wybierałeś Working Holidays po środku w opcji Find a visa. No nic, trzeba było czytać tego bloga ze zrozumieniem 😉

     Reply
 131. Polecieli.pl
  16 luty 2016

  Nam zajęło to 7min 😉 Oboje dostaliśmy maila z client number, application received, payment received. Wygląda na to, ze po Work&Travel w Australii czas na Nowa Zelandię!!! :) btw, zapraszamy na polecieli.pl, gdzie zwierzamy się z naszych podróżniczych przygód 😉

  Reply
 132. Dante
  16 luty 2016

  Czytam wszystkiie komentarze i nie rozumie skad wszyscy wiecie kto sie dostal i kto sie nie dostal.

  Reply
  • Kuba
   16 luty 2016

   Jak się zapłaciło, a później dostało maila to znaczy że się „dostało”. Jak nie doszło do płatności bo system informował, że juz miejsc nie ma to się nie dostało 😉

   Reply
   • Michal
    16 luty 2016

    płatność przeszła a mail nie, dlatego nie wiadomo co o tym myśleć

    Reply
 133. Krzychu
  16 luty 2016

  A może jest ktoś kto też odświeża stronę co 30 sekund i cały czas widzi, że aplikacje są jeszcze niedostępne? 😉

  Reply
  • agata
   16 luty 2016

   też tak miałam i mam do tej pory…

   Reply
   • Krzychu
    16 luty 2016

    bez kitu, kilka razy nawet przelogowywałem się i czyściłem cookies

    „The quota will open on 17 February 2016 at 10:00 AM New Zealand time.”

    Reply
    • Rafal
     16 luty 2016

     Luuudzie, nie na tą stronę patrzycie!

     Reply
 134. Jovita
  16 luty 2016

  Hej! Czyli nie tylko ja miałam problemy z całym systemem..”próbny wniosek”wypełniłam w niecale 4 min, dzis przez wyrzucanie mnie ze strony, errory i wszystko inne zajęli 12 min i juz nie bylo miejsc! Gratuluje wszystkim ? W nowej Zelandii i tal bede w grudniu i kombinowala na miejscu! Nie poddaję sie! / na koncu po odhaczeniu wszystkich ptaszków jak klikało sie kolejny raz Submit to był komunikat na czerwono ze juz miejsc nie ma wiec do płatności nawet sie nie przechodzilo.

  Reply
  • Jo Gasieniec
   16 luty 2016

   Szkoda ogromnie Jovita!Faktycznie próbuj na miejscu :) Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
   I dzięki za informację o płatności, sporo osób się na tym zastanawiało.

   Reply
   • linka
    16 luty 2016

    Z tego co wiem to budowlanka ma się dobrze w NZ. Interesuje mnie dokladnie construction project management. Myslisz, że latwo byloby znależć prace tego typu na miejscu? Z ta wiza troche mi nie odpowiadalo ze pracodace powinno sie zmieniac co 3 miesiace wiec moze powinnam rozejrzec sie za zatrudnieniem na rok i pozwiedzac w tym czasie. Musze sie ogarnac z innymi mozliwosciami zatrudnieniowymi.

    Reply
    • 4everMoments
     17 luty 2016

     Cześć! Ciężko powiedzieć, bo nas interesowały tylko dorywcze zajęcia. Najlepiej chyba będzie, jeśli zrobisz rozpoznanie na portalach z ogłoszeniami o pracę :)

     Reply
 135. agata
  16 luty 2016

  u mnie w ogóle nic się nie zmieniło na stronie. od 21:55 co chwilę odświeżałam i cały czas nie było możliwości aplikowania… czy ktoś też tak miał? o co chodzi…

  Reply
  • Krzychu
   16 luty 2016

   U mnie dokładnie to samo :-)

   Reply
   • linka
    16 luty 2016

    tez tak myslalam jak weszlam o 22 ale strona wygladala bardzo podobnie (nawet nie czytalam tekstu) i byla malutka niebieska ikonka apply now – musieliscie ja przeoczyc

    Reply
 136. Krzyś
  16 luty 2016

  Był niezły stres, ale się udało. Ciekaw jestem, ile ludzi aplikuje rocznie! Dzięki Wam bardzo za super opis :)

  A wszystkich co się załapali – zrobiłem na szybko grupę na FB, może się okazać pomocna do przekazywania informacji na bieżąco, a może uda się jakoś gdzieś tam po drodze spotkać :)
  nazwa z tych banalnych i prostych :<

  https://www.facebook.com/groups/1556494211332895/
  Nowa Zelandia 16/17

  Reply
  • Mariusz
   16 luty 2016

   Zgłoszenie do grupy poszło. Dobry pomysł :)

   Reply
 137. Rafal
  16 luty 2016

  Uff, długo coś na maila czekałem bo sam formularz i płatność to w niespełna 5 minut załatwiony 😉
  O kurcze, to szkoda, linka :/ A powiedz jak to wyglądało, nie przechodzi w ogóle do płatności w przypadku gdy już nie ma miejsc, czy kiedy Cię o tym informuje??

  Reply
 138. Martyna
  16 luty 2016

  Cześć wszystkim!
  Mam taki problem. Wraz z koleżanką aplikowałam o wizę. Niestety jej się nie udało. Jestem sama więc jeśli ktoś znalazł się w podobnej sytuacji to proszę o kontakt :)

  Reply
  • Rafal
   16 luty 2016

   Martyna,
   ja z założenia aplikowałem sam. A kiedy chcesz lecieć? :)

   Reply
   • Martyna
    16 luty 2016

    Hej, planowałam na jesieni, a Ty jak ?

    Reply
    • Sylwia
     16 luty 2016

     Jakby co to ja i mój mąż też jedziemy na jesień

     Reply
    • Maciej W
     17 luty 2016

     Hej!
     Ja sam składałem ! Planuję lecieć koło października , może wcześniej, zależy jak
     sesja, bo to w trakcie studiów 😉
     Daj znać jak coś, chętnie się zgadam z kimś wspólnie 😉

     Reply
  • Marian
   16 luty 2016

   Po rentgenie będę pewien na 100%. Aplikacja przeszła, ale życiem nauczony wiem, że to koniec jeszcze nie jest. Pozdrawiam

   Reply
 139. linka
  16 luty 2016

  u mnie automatycznie wpisane bylo moje imie i nazwisko i caly czas bylo cos nie tak w personal details i kasowalo mi cala zakladke i pokazywalo ze nie jest wypelnione i wypelnialam kilka razy. Dopiero jak dalam moje imie i nazwisko z capital letters to udalo sie przejsc dalej ale bylo juz za pozno.. ale mam wkurw..

  Reply
 140. Magda
  16 luty 2016

  Hej! Udało się! Pozdrawiam wszystkich, którym ręce też się tak strasznie trzęsły przez całą aplikację :-) Teraz tylko studia skończyć i zarobić na bilet do NZ :-)
  Mam pytanie, czy ten XRAY można zrobić za granicą bez problemu? Czy jak jestem z Polski to muszę tutaj? Będę teraz w Czechach, w Pradze przez tydzień i nie wiem czy tam bym nie mogła od razu załatwić, nie wiecie czy to możliwe, a jeśli tak to czy bardzo skomplikowane? Z góry dzięki za odpowiedź :)

  Reply
  • Koralina
   16 luty 2016

   Da się – my robimy w Ekwadorze (tak, też jesteśmy w szczęśliwej 100:-) Na stronie NZ (bezpośredni link w mailu od Immigration) jest lista akredytowanych lekarzy na całym świecie i wystarczy się do nich zarejestrować informując, że to fo wizy w NZ. Tylko najpierw dowiedz się; ile to kosztuje bo te ceny bardzo się różnią – w Polsce to jest 70 zł, w Quito w Ekwadorze jeden lekarz bierze 130 USD, a drugi 80 USD… nie mają więcej konkurencji, więc mogło właściwie dowolnie narzucać ceny…

   Reply
   • Magda
    18 luty 2016

    Dzięki wielkie za informację :) super, że można, to od razu dzwonię tam i spróbuję tutaj to załatwić. :)

    Reply
 141. Kuba
  16 luty 2016

  Hej,

  chciałem wam bardzo podziękować za staranny opis print screeny i wszystkie dane, niestety w tym roku mijesca skonczyly sie po 15 minutach a ja najwyrazniej nie bylem godziem, ale sprobuje za rok! Jeszcze raz wielkie propsy dla was, gdyby nie wy to pewnie do tej pory wypelnialbym wniosek, a tak to juz moge rozkoszowac sie gorycza piwa i zycia :)

  Pozdrawiam

  Kuba

  Reply
 142. kasiaj
  16 luty 2016

  ja zostalam wyrzucona ze strony ze trzy razy podczas aplikacji. A wszystko sie ladowalo dosyc wonlo i strona sie odswiezala za kazdym razem jak zaznaczylam cos.. Internet mam szybki…

  Reply
 143. Asia
  16 luty 2016

  Scheme 2016/2017 wypelnione w 8 minut :)

  Reply
 144. rafal
  16 luty 2016

  Wszystko pięknie, wypełnienie i zapłacenie zajęło jakieś niespełna 5 minut ale wciąż nie dostałem żadnego maila! :/

  Reply
 145. Poli
  16 luty 2016

  Hej dziala to u Was, czy ja nie umiem sie zalogowac…;/

  Reply
 146. Kuba
  16 luty 2016

  W 4 minuty się wyrobiłem. Płatność przeszła, na stronie napisze, że aplikacja received i płatność też. Mail jest u mnie, na razie ten automatyczny ale juz mam Client number :) Nic, jak nic nie pokiełbasze to będzie Nowa Zelandia!

  Jak tam u was?

  Reply
  • agata
   16 luty 2016

   to gdzie ty miałeś tego linka do aplikacji?

   Reply
  • M
   16 luty 2016

   U mnie to samo. Na stronce status „otrzymane”. Maila nie mogłem się doczekać i przypomniałem sobie, że coś takiego jak SPAM istnieje 😉 Teraz co czekać trzeba na kontakt urzędnika? Dziś jeszcze? Bo oni to tam dopiero pewnie do pracy przyszli niedawno.

   Reply
  • Marti
   16 luty 2016

   Też dostałam już maila, w czasie wypełniania aplikacji miałam mały problem, bo usunęło mi dane z sekcji „personal” i musiałam wpisywać drugi raz, ale za drugim razem już przeszło :)

   Reply
 147. agata
  16 luty 2016

  no właśnie… co jest?!

  Reply
 148. michał
  16 luty 2016

  system zwariował!!!
  wpisane było wszystko z gwiazdką wszystko poprawne, wyćwiczone na scheme germany….
  nacisnąłem submit u gory – ciekawe czy to byla tego wina!!!!

  To teraz zostaje tylko australia

  Reply
  • linka
   16 luty 2016

   u mnie bylo to samo, dopiero jak zmienilam Ewelina (ktore wpisalo sie automatycznie) na EWELINA to przeszlo dalej, ale bylo juz za pozno..

   Reply
 149. Tomek
  16 luty 2016

  10:09 i nie ma żadnej aplikacji 😛 ale wesoło

  Reply
  • Marian
   16 luty 2016

   Udało CI się chociaż?

   Reply
  • Kuba
   16 luty 2016

   To ładnie 😮 Ale załapałeś się czy nie?

   Reply
  • Sylwia
   16 luty 2016

   Masz na myśli, że już wyczerpał się limit?

   Reply
  • Rafal
   16 luty 2016

   Uff, długo coś na maila czekałem bo sam formularz i płatność to w niespełna 5 minut załatwiony 😉
   O kurcze, to szkoda, linka :/ A powiedz jak to wyglądało, nie przechodzi w ogóle do płatności w przypadku gdy już nie ma miejsc, czy kiedy Cię o tym informuje??

   Reply
   • linka
    16 luty 2016

    cofalo mnie kilkakrotnie do personal details. Nawet jak mialam juz ‚ptaszki zielone’ dawalam submit to wracalo i znow wyswietlal sie czerwony krzyzyk i znikala czesc wypelnionych pol i musialam je jeszcze raz wypelnic. Jak juz zmienilam moje imie i nazwisko na capital letters to przeszlam dalej, pozaznaczalam ze wszystko rozumiem, dalam submit i wyswietlilo mi ze juz nie mam miejsc

    Reply
 150. Kuba
  15 luty 2016

  Cześć, mam pytanko. Może dwa :)
  Czy logowaliście się wcześniej na konto i po prostu kliknęliście „apply” kiedy wybiła ‚godzina zero’ czy zalogowaliście się dopiero po 22:00? I czy przy street name podaje się też numer domu czy robi się to przy street nb? Czy może w ogóle to olaliście? I jeszcze o ostatnie okienko, po kliknięciu submit strona się odświeża tak? Więc będę musiał klinąć ‚pay now’, czy jest to widoczne i od razu w otwartym oknie czy trzeba się gdzieś przemieszczać? Na własny profil czy coś 😉

  Z góry wielkie dzięki, świetny poradnik!

  PS. Liczę na czas poniżej 5 minut, zobaczymy 😀

  Reply
  • 4everMoments
   15 luty 2016

   Cześć!
   Odświeżaliśmy stronę co chwilę (po zalogowaniu) i czekaliśmy, aż pojawi się możliwość złożenia wniosku :) Numer podaj tam, gdzie jest miejsce na numer, a po ‚submit’ trzeba bedzie jeszcze raz kliknac w opcje pay now na kolejnej stronie i to klikniecie przekieruje bezposrednio do systemu platnosci.
   Powodzenia!

   Reply
 151. Maekzet
  15 luty 2016

  Ponownie ja.
  Odnośnie tych zawodów to już nie ważne. Nie doczytałem . Mój błąd.
  Pozdrawiam.

  Reply
 152. Maekzet
  15 luty 2016

  Hej!
  Jeszcze jedno. Czy podana data, którą wpiszemy w pole planowanego wjazdu na teren NZ jest wiążąca, czy można wjechać kilka dni wcześniej bądź później?

  Reply
  • 4everMoments
   15 luty 2016

   Cześć! Nie, ta data nie jest wiążąca, bez względu na to, co wpiszesz, będziesz miał rok na wjazd do NZ licząc od daty wystawienia wizy. Ważne tylko, żeby wpisana data mieściła się w tym roku :)

   Reply
 153. Maekzet
  15 luty 2016

  Hej!
  Dzięki za odpowiedź i za szczegółowy opis aplikacji.
  Jednakże mam pytanie odnośnie zawodów, które trzeba wpisać. Czy to ma być zawód, który obecnie wykonuję czy zawód, który byłbym w stanie wykonywać na miejscu?
  Pozdrawiam.

  Reply
 154. linka
  13 luty 2016

  Your work visa will include multiple entry travel conditions which will expire on the same date as your visa expiry date. You will be allowed to leave and return to New Zealand multiple times until your visa expiry date.

  Czy dostałeś konkretną datę wizy czy jak już gdzieś przeczytałam trzeba dotrzeć w ciągu roku od przyznania wizy i od tego momentu można zostać rok? Planuję wyjazd na jesień ale nie jestem w stanie podać w tym momencie konkretnej daty,

  Reply
  • Jo Gasieniec
   14 luty 2016

   Hej,

   Cytujac to, co jest we wpisie:
   Należy wjechać na teren Nowej Zelandii w ciągu roku od wydania wizy. Wiza ważna jest rok od dnia wjazdu do Nowej Zelandii. Umożliwia wielokrotne przekraczanie granicy, ale opuszczenie kraju nie zatrzymuje biegu ważności wizy.http://redhat.webd.pl/wp-admin/edit-comments.php#comments-form

   Reply
 155. linka
  13 luty 2016

  Hej, piszecie, że założyliście konto przed dniem otwarcia aplikowania.
  na stronie rejestracji konta jest taka informacja i trochę waham się przed działaniem:
  Immigration New Zealand will delete any unsubmitted applications before opening each working holiday scheme (WHS).

  Kilka osób pisało wcześniej o tym, że polskie znaki nie są zatwierdzane (co też jest w instrukcji) i zaczynam się zastanawiać do jakiego etapu można wypełnić aplikacje przed dniem otwarcia?

  Reply
  • Jo Gasieniec
   14 luty 2016

   Hej,

   troche nie rozumiem tego pytania.
   Formularz do uzupelnienia bedzie dostepny dopiero w dniu otwarcia aplikacji, wiec teraz go nie uzupelnisz.
   Konto i tak musisz zalozyc, bo to jedyna rzecz, jaka mozesz zrobic wczesniej, w dniu aplikacji nie bedzie na to czasu :)

   Reply
   • linka
    15 luty 2016

    juz wszystko jasne – dzieki.

    Reply
 156. tomek
  12 luty 2016

  Śmiało. :) razem z żoną będę walczył o wizę. Zobaczymy czy się uda. Jeśli tak to spotkamy się w nz.

  Reply
  • Jo Gasieniec
   13 luty 2016

   trzymamy mocno kciuki za Was! :)

   Reply
 157. marcin
  11 luty 2016

  Czyli po kliknięciu ,,Submit” z automatu przerzuca nas do płatności ? a sama płatność standardowa ? dane osobowe, nr karty i kod cvv? Pozdr:)

  Reply
  • Jo Gasieniec
   13 luty 2016

   Po kliknieciu Submit nie przekierowuje automatycznie do platnosci, tylko pojawia sie kolejny ekran, ze aplikacja jest SUBMITTED i mozesz dokonac platnosci teraz lub pozniej. My placilismy od razu, uprzedzajac dalsze pytania 😉

   Reply
   • jovita
    15 luty 2016

    Cześć! Czyli nie przekierowuje nas od razu do płatności? Możecie napisać jak to wygląda? Bo będę płacić nie swoja karta kredytową, w dodatku ja przebywam za granica a wlasciciel karty w Polsce i nie wiem co potrzebuje aby dokonać płatności. Myślałam ze od razu wpiszemy numer karty, dane i po sprawie. Czy trzeba sie logować na konto i dopiero płacić? Gdzie będą dane? Bede wdzięczna za odpowiedz przed jutrzejsza godzina 0,?

    Reply
    • 4everMoments
     16 luty 2016

     Nie, nie przekierowuje. Na kolejnym ekranie bedzie przycisk do placenia, ktory przekierowuje do systemu platnosci. To jest zwykla platnosc internetowa, nie ma tu nic wyjatkowego, podaje sie standardowe dane z karty. W zaleznosci od karty i banku (3d Secure) przy platnosci system moze przekierowac na strone banku i wtedy trzeba bedzie sie zalogowac i potwierdzic platnosc sms kodem albo tokenem. Nie wiem czy w Twoim przypadku bedzie to koniecznie, to juz pytanie do banku, ktory wydal karte :)

     Reply
 158. Tomek
  11 luty 2016

  Cześć.

  Poradnik, opisy, wskazówki rewelacyjnie przygotowane :)
  Jestem pod dużym wrażeniem.

  W związku z pytaniami o badania – kontaktowałem się z wszystkimi 3 placówkami w Polsce i aktualne informacje na ten temat wyglądają tak:

  KRAKÓW 453 zł badanie do wizy NZ, w ciągu 2 h, bez kolejki , dwa dni wcześniej dzwonisz i umawiasz się na konkretny dzień. między 8-10 najchętniej robia badania od pon do pią. Wynik badań bezpośrednio wysyłają do NZ. Obsługa w Krakowie jest super (Pan z USA obsługuje i ładnie po Polsku mówi :)

  Warszawa (P. Swoboda) 50 zł wizyta u lekarza, 80/90 zł zdjęcie RTG , konsultacja jest w innym miejscu niż RTG więc trochę trzeba pojeździć po warszawie. Każdy termin wchodzi w grę tylko trzeba się umówić. Również badania wysyłają do NZ elektronicznie.

  Ostatni punkt w warszawie – koszt zdjęcia wraz z wizytą 70 zł. Każdy termin. Pani z obsługi bardzo małomówna i nie uprzejma więc trzeba być zorientowanym od A do Z co potrzebujesz. Również elektronicznie to wysyłają do NZ

  Pozdrawiam :)

  Reply
  • Jo Gasieniec
   12 luty 2016

   Tomek!
   Super! Dzięki za szczegółowy update! Pozwolisz, że wrzucimy do tekstu, bo prawdopodobieństwo, że zainteresowani dobrną do końca komentarzy jest małe :(
   No i trzymamy za Ciebie kciuki 😉

   Reply
  • Maciek
   12 luty 2016

   Hej!
   Czyli wszystko można załatwić w jednym punkcie w Warszawie czy trzeba jeździć?
   Nie byłem pewny ze względu na to, że w Warszawie jeden punkt to tylko Rentgenolodzy :) czyli oni też wystawią General Medical Certificate + rtg płuc i przesyłają do NZ?
   Dzięki!

   Reply
   • Jo Gasieniec
    13 luty 2016

    Hej,

    Jesli dobrze rozumiem Twoje pytanie, to odpowiedz pojawila sie komentarzu Tomka, ktory pozwole sobie zacytowac:

    „(…)
    W związku z pytaniami o badania – kontaktowałem się z wszystkimi 3 placówkami w Polsce i aktualne informacje na ten temat wyglądają tak:
    (…)
    Warszawa (P. Swoboda) 50 zł wizyta u lekarza, 80/90 zł zdjęcie RTG , konsultacja jest w innym miejscu niż RTG więc trochę trzeba pojeździć po warszawie. Każdy termin wchodzi w grę tylko trzeba się umówić. Również badania wysyłają do NZ elektronicznie.

    Ostatni punkt w warszawie – koszt zdjęcia wraz z wizytą 70 zł. Każdy termin. Pani z obsługi bardzo małomówna i nie uprzejma więc trzeba być zorientowanym od A do Z co potrzebujesz. Również elektronicznie to wysyłają do NZ (…)”

    Reply
 159. Maciek
  11 luty 2016

  Hej!
  A co z pieniędzmi w przypadku, kiedy wiza nie zostanie przyznana a my przesłaliśmy pieniądze? Oddają czy przepadają?
  Dzięki i pozdrawiam, super poradnik :)!

  Reply
  • Jo Gasieniec
   11 luty 2016

   Hej Maciek, wtedy kiedy aplikowalismy oraz rok pozniej (a nie sadze, zeby sie to zmienilo) procedura wygladala tak:
   1. otwarcie aplikacji
   2. wypelnienie wszystkich stron formularza
   3. przekierowanie do strony platnosci
   ….
   zatem, jesli miejsca skoncza sie, zanim dojdziesz do etapu platnosci, to po prostu nie bedziesz mogl zaplacic. Jesli znajdziesz sie wsrod 100 szczesliwocow, to na prawde trzeba by sie bardzo postarac, zeby immigration odmowilo wydania wizy, ale jesli juz sie tak stanie, ze wypelnisz aplikacje, zaplacisz, a mimo to nie dostaniesz wizy, to oczywiscie nikt nie odda Ci pieniedzy.

   Reply
 160. natt
  10 luty 2016

  czesc :) mam pytanko co do badan lekarskich. chcialam sie dzisiaj umowic na wizyte do dr kopec w celu wyslania dokumentow. pani z recepcji zapytala mnie, czy chodzi o samo przeslanie dokumentow czy tez o badania lekarskie. mowilam, ze chodzi mi o wize nowozelandzka, ale ona sama do konca nie wiedziala. wole sie upewnic, stad pytanie do Was :) po przeswietleniu wystarczy samo przeslanie dokumentow bez zadnych dodatkowych badan, tak? z gory dzieki za odpowiedz
  pozdrawiam :)

  Reply
 161. Krystyna
  9 luty 2016

  Hej! Dzięki za super post! :) Mam jedno pytanie czy używaliście wypełniając aplikacje polskich znaków np. przy wpisywaniu adresu zamieszkania? Pozdrawiam

  Reply
  • Jo Gasieniec
   9 luty 2016

   Hej, wpisz imie i nazwisko bez poslkich znakow, adres rowniez. Tak wpisywalismy i przeszlo 😉

   Reply
 162. Anna
  8 luty 2016

  Hej! Mam pytanie, Czy trzeba załatwic dokument o niekaralnosci do wizy?

  Reply
  • Jo Gasieniec
   8 luty 2016

   Hej, nie trzeba, a przynajmniej do tej pory nigdy nikt czegos takiego nie wymagal :) Nowa Zelandia to kraj duzego zaufanie, wystarczy, ze zaznaczysz w formularzu, ze jestes niekarana :)

   Reply
 163. MAciej
  4 luty 2016

  ALe na to pytanie : In the five years prior to this application, have you spent
  (lived in and/or visited) a combined total of 3 months in
  any country or countries NOT considered to be low risk
  for TB. chyba trzeba odpowiedziec tak prawda? skoro z Polski jestesmy? WIem ze pytanie glupie ale jakos tak mnie zastanowilo…

  PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

  Reply
  • 4everMoments
   4 luty 2016

   Cześć! Zgadza się, trzeba odpowiedzieć twierdząco, jeśli mieszka się w Polsce.

   Reply
 164. Maekzet
  2 luty 2016

  Witam.
  Orientuje ktoś się czy aby zapłacić za wizę koniecznie musi to być karta kredytowa czy wystarczy debetowa?
  Pozdrawiam

  Reply
 165. Kasia
  1 luty 2016

  Czy ktoś może orientował się już w cenie całej procedury medycznej w warszawie? Dostałam informacje,ze wszystko kosztuje 450 zł i bardzo się zdziwiłam…:)

  Reply
  • 4everMoments
   1 luty 2016

   Nie powinno być tak drogo. Dostaliśmy dziś maila od jednego z naszych czytelników (pozdrawiamy Michał!), któremu lekarz proponował kompleksowe badanie właśnie za 450zł. Takie badanie jest konieczne tylko, kiedy planowany pobyt w NZ przekracza rok. Jeśli nie przekracza, potrzebne jest tylko prześwietlenie płuc (70zł) i uzupełniony przez lekarza papierek (50zł). Więcej informacji tutaj: http://glossary.immigration.govt.nz/healthrequirementstemporary.htm
   Powodzenia! :)

   Reply
 166. Kasia
  1 luty 2016

  Hej czy orientował się ktoś w cenie całej procedury lekarskiej? Dostałam informacje,ze kosztuje 450zł co trochę zaskoczyło mnie :)

  Reply
  • 4everMoments
   1 luty 2016

   Nie powinno być tak drogo. Dostaliśmy dziś maila od jednego z naszych czytelników (pozdrawiamy Michał!), któremu lekarz proponował kompleksowe badanie właśnie za 450zł. Takie badanie jest konieczne tylko, kiedy planowany pobyt w NZ przekracza rok. Jeśli nie przekracza, potrzebne jest tylko prześwietlenie płuc (70zł) i uzupełniony przez lekarza papierek (50zł). Więcej informacji tutaj: http://glossary.immigration.govt.nz/healthrequirementstemporary.htm
   Powodzenia! :)

   Reply
 167. Kasia
  29 styczeń 2016

  Hej,
  Probuje sie zarejestrowac ale ciagle wyskakuje mi informacja ‚Please enter a valid User Name. Allowed characters are the letters of the alphabet and numbers, the hyphen, underscore and dash.’ Mieliscie moze taki sam problem?

  Reply
  • Jo Gasieniec
   30 styczeń 2016

   Hej, ano mieliście 😉 Problem pojawił się, jak wpisywaliśmy polskie znaki.

   Reply
 168. ania
  23 styczeń 2016

  Cześć :)

  Rozważam wyjazd do NZ w ramach wizy Working Holiday i zastanawiam się czy (po dopełnieniu wszystkich formalności) będąc na miejscu istnieje możliwość ‚wjazdu’ do Australii? Czy trzeba specjalnie aplikować o wizę turystyczną?
  Mam też inne pytanie, może trochę śmieszne. Z tego co przeczytałam na forum, raczej nikt nie sprawdza środków na koncie, ale czy jest możliwe że nie mając ze sobą 4200 NZD nie uda mi się dostać do NZ?

  Pozdrawiam

  Reply
  • 4everMoments
   24 styczeń 2016

   Cześć! Australia ma osobną politykę wizową. Posiadanie wizy do NZ nie oznacza automatycznie posiadania wizy do AU, to w końcu dwa osobne kraje. Na szczęście wiza turystyczna do AU jest prosta w obsłudze: jest ważna przez rok, aplikuje się o nią przez internet, otrzymuje praktycznie od ręki i co najważniejsze- dla obywateli Polski jest darmowa.
   Jeśli chodzi o konieczność posiadania 4200 dolarów, to faktycznie nikt tego nie sprawdza, ale gdyby ktoś się przyczepił, to mógłby być z tego powodu problem. Wniosek jest prosty – najlepiej mieć odłożoną kasę na koncie i nie stresować się ani na lotnisku ani w czasie pobytu :)

   Reply
   • ania
    24 styczeń 2016

    Serdeczne dzięki za pomoc :)

    Reply
 169. Kasia
  18 styczeń 2016

  Hey.
  Swietny post I bardzo przydatny. Mam pytanie o ID. Czy mozna jako drugie ID wybrac prawo jazdy? Niestety nie mam dowodu osobistego (zgubilam I nie wyrobilam bo mieszkam w UK wiec mi nie potrzebne) wiec jest jakas inna opcja?
  Bede skladala o wize w Lutym 2016
  Dzieki bardzo!

  Reply
  • Jo Gasieniec
   20 styczeń 2016

   Hej! My wypełnialiśmy wnioski podając numery dowodów. Nie jestem pewna czy prawo jazdy można było podać, wydaje mi się, że nie. Ale najlepiej zrobisz, jak sprawdzisz. Załóż sobie fikcyjne konto do aplikacji i znajdź kraj, który nie ma limitu wiz, np. Wielka Brytania. W ten sposób spokojnie przejrzysz sobie arkusz aplikacyjny i zobaczysz, jakie opcje dla ID dostępne są w formularzu :)

   Reply
 170. MaRjAN_On_Tour
  9 styczeń 2016

  Witam dwa pytania ?
  W warszawie rentgen robimy na ul. warynskiego i oni przesla do NZ przez eMedical ? Czy trzeba jechac na Okopowa i tam to zalatwiac ?
  2. Planuje wyjazd na sierpien do odbry okres w NZ na znalezienie pracy ?

  Reply
  • Jo Gasieniec
   20 styczeń 2016

   Hej! Odpowiadając na pierwsze pytanie. Adresy lekarzy zmieniają się praktycznie co roku. Złóż spokojnie wniosek i poczekaj na wytyczne od oficera z immigration, który prześle Ci dokładne informacje w mailu, jeśli załapiesz się na 1 ze 100 miejsc. W ubiegłym roku np do samego końca nie było wiadomo, czy wyniki badań trzeba będzie dosyłać pocztą, czy zadziała eMedical. Informacja to pojawiła się dopiero po zamknięciu aplikacji.
   A propos Twojego drugiego pytania: a w jakiej branży chcesz szukać pracy? W której części kraju? Sierpień to w NZ zima. Na południowej wyspie możesz spróbować zaczepić się przy stokach narciarskich, hotelach, hostelach, ale turystów jest znacznie mniej niż latem, tym samym i prac sezonowych. Na wyspie północnej jest wtedy cieplej, ale nadal nie jest to szczyt sezonu na zwiedzanie NZ. Jednak mimo wszystko warto próbować. Zanim pojedziesz, przeglądnij popularne serwisy z ogłoszeniami pracy w NZ, zobaczysz kogo i gdzie potrzebują :)

   Reply
 171. grzesiek
  22 sierpień 2015

  Mnie też się udało dopiero za 2 razem :) Za 1 wypełniałem pół godziny a za 2 udało się w 6-7 minut. Trzeba próbować … do skutku :)
  Wybiera się ktoś może w grudniu ???

  Reply
 172. sigmunt
  17 maj 2015

  Gratuluje zdobytej wizy! 😉
  pprobowalysmy w tym roku swoich sil z kolezanka i sie nie powiodlo ;]…
  Wypelnilysmy formularz w 17min i to sie okazalo juz za dlugo poniewaz wszystkie wizy sie rozeszly :(

  Poku co pozostaje nam wiza turystyczna…

  Reply
  • Pchła
   20 maj 2015

   Nie poddawajcie się dziewczyny! Może za rok się uda!;) Ale to prawda, że w tym roku wizy rozeszły się szybciej, niż ciepłe bułeczki, z roku na rok coraz szybciej :( Powodzenia!

   Reply
 173. Karolina
  6 kwiecień 2015

  Ja jeszcze nie mam biletu ale również planuje listopad.

  Reply
  • Kasia
   12 kwiecień 2015

   Nasi znajomi którzy tam są mówili że teraz w zimie nie ma za dużo pracy. No szczególnie tam gdzie my się wybieramy :) Dlatego też dopiero na listopad planujemy.

   Reply
 174. Kasia
  4 kwiecień 2015

  My dopiero 6 października wylatujemy z Polski, a 3 listopada będziemy w NZ

  Reply
 175. Karolina
  3 kwiecień 2015

  Kiedy planujecie wybrać się do Nowej Zelandii?

  Reply
 176. Kasia
  5 marzec 2015

  a czy ktoś wie czy ten dead line (10.03) jest na dostarczenie wyników do NZ? czy dla „cudownego” oficera na podjęcie decyzji?

  Reply
  • Kasia
   10 marzec 2015

   Mamy wizy! Ja miałam approved z niedzieli na poniedziałek a mój chłopak właśnie dostał wiadomość. Cudnie

   Reply
 177. Asia
  5 marzec 2015

  Hej, Dzisiaj dostałam maila od Donny z potwierdzeniem otrzymania wizy. U mnie wyglądało to trochę inaczej, bo jestem w NZ już od roku i ode mnie wymagali jeszcze police certiticate. Wszystko dostarczone i wiza zaakceptowana. W zeszłym roku koło 13-14 marca były jeszcze jakieś miejsca wolne. Także jak komuś się nie udało 18 lutego, to niech czatuje po 10 marca.
  Pozdrawiam
  Asia

  Reply
  • Karolina
   5 marzec 2015

   I jak jest? Jakieś rady ? :)

   Reply
   • Asia
    12 marzec 2015

    Zima w Auckland… potrzebna dobra przeciwdeszczowa kurtka :-)

    Reply
 178. Olo
  4 marzec 2015

  Kasia, a kontaktowałaś się z Donną? Podałaś jej numer NZER? Co do jej osoby, to trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ja już miałem wszystko gotowe 19 lutego, a dopiero wczoraj przyznano mi wizę, bo były problemy z moim kontem na eMedical. Niestety, ale Donna nie jest zbyt wylewna, dlatego trzeba ją ciągnąć za język….

  Reply
  • Kasia
   5 marzec 2015

   wysłałam jej skan dokumentów z numerem nzer od razu jak dostałam dokumenty po zrobieniu x raya, czyli w piątek, więc nie wiem czy teraz też powinnam jej coś pisać?

   Reply
   • Greg Pawelczyk
    5 marzec 2015

    Ja zrobiłem prześwietlenie bardzo późno bo rano 3 marca czyli nowozelandzkim wieczorem 3 marca. Lekarz przesłał wyniki więc 4 marca rano już powinni mieć. Dopytałem się Petera 5 marca (1 w nocy u nas, 13a u nich) co dalej to mi odpisał „We can expect the health assessment to be completed over the next few days and then if all is well we can make a final decision on the application. „. 15 dni od złożenia aplikacji mija dzisiaj, 2 dni od wysłania wyników w eMedical ale decyzji jeszcze nie podjęli.

    Dobrze jest pisać do nich tylko, że różnica w czasie jest irytująca :) Peter pracuje od 20ej do 4 rano naszego czasu np. :)

    Reply
 179. Pit
  4 marzec 2015

  Ja mam lekko krzywy kregoslup (jak 80% narodu) i moje dokument trafily do asesora ktory oceni czy mam doslac dodatkowa dokumentacje :/

  Reply
  • Kasia
   4 marzec 2015

   No,ale przynajmniej masz jakiś kontakt ze swoim oficerem…

   Reply
  • Kasia
   4 marzec 2015

   ale z drugiej strony przecież chodzi o gruźlice a nie o kręgosłup…

   Reply
 180. Kasia
  4 marzec 2015

  A my mamy Donnę i denerwuje mnie ta pani, bo wczoraj o 13 dostałam maila z emedical, że wszystko jest dostarczone a wciąż żadnej odpowiedzi. A widzę, że nie trzeba jakiejś większej wiedzy mieć, żeby zaakceptować wizę, skoro wystarczy, że dokumenty dojdą na miejsce.

  Reply
 181. Pchła
  4 marzec 2015

  Dzięki ogromne za tak duży odzew!!! Wszystkim, którzy dostali wizy serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że wpis się przydał :) Za tych, którzy nadal czekają trzymamy mocno kciuki! :) Wszystkie cenne wiadomości od Was o zmianie w procesie wyrabiania wizy zamieściliśmy już w tekście :) Jesteście super, raz jeszcze dzięki :)

  Reply
 182. eve
  4 marzec 2015

  Mam wizę! :) Radość mnie rozpiera! Jeszcze raz bardzo, bardzo Wam dziękuję za ten mega pomocny wpis. Pozdrawiam ciepło! :)

  P.S.
  Nadałam przesyłkę Pocztexem, doleciała szczęśliwie wczoraj.
  Dzisiaj wieczorem dostałam odpowiedź.

  Reply
  • Kuba
   17 luty 2016

   eve, może jest jakaś szansa, że to przeczytasz więc spróbuje. Też muszę wysłać papiery kurierem, możesz mi odpowiedzieć na kilka pytań? Kontakt na mail: jakubbanas@live.com albo facebook.com/jbanas95

   Z góry wielkie dzięki :)

   Reply
 183. Olo
  3 marzec 2015

  Pytanie do osob, ktore wysylaly dokumenty poczta: Pocztex czy inny kurier? Jesli inny kurier, to jakas stronka godna polecenia?

  Reply
 184. Kasia
  26 luty 2015

  Byliśmy dzisiaj zrobić x ray no i zrobili nam też foto do systemu bo jak się okazuje, w ogóle tych dokumentów nie trzeba było drukować i wypełniać bo wszystko online. No i później x ray i za chwilę przyszła pani że wszystko już mają i tyle, i dziękujemy. Ale jakoś tak wszystko dziwnie, a wizyta u lekarza? Nic?

  Reply
 185. Marta
  26 luty 2015

  Słuchajcie, a jest szansa, ze jesli dostaną na czas wyniki badań to mogą tej wizy jeszcze nie przyznać? Czy jeśli wszystko z wynikami ok i dostaną je kiedy trzeba to to raczej formalność?

  Reply
 186. Sonia
  26 luty 2015

  I ja juz dostalam odpowiedz. Musze przyznac ze moj officer Peter, byl bardzo pomocny. Po tym jak, przed eMedical, zostal wyslany moj certyfikat okazalo sie ze moj numer paszportu w aplikacji nie jest zgodny z tym ktory widnieje na papierach od lekarza. Wyslalam im wiec zdjecie paszportu. Okazalo sie ze brakowalo tam poczatkowych literek ( Ps. Dalabym sobie glowe uciac ze przy aplikowaniu bylo napisane, ze numer nie moze zawierac liter, wiec je skasowalam ) W emailu zwrotnym dostalam informacje ze departament ktory zajmuje sie danymi osobowymi dostal juz kopie mojego dowodu i w ciagu 48 godzin wiza powinna byc zatwierdzona. I tak tez sie stalo, dzisiaj dostalam maila od Petera officera zeby sprawdzic online „my application” i ze gratuluje, viza zostala zatwierdzona!!!!!
  Ale jestem podekscytowana. Teraz trzeba mi tylko zaczac odkladac, a to chyba trudniejsze niz sama aplikacja bedzie 😉
  Powodzenia dla wszystkich ktorzy wciaz czekaja, a ci ktorzy nie dostana, nie poddawajcie sie i madrzejsi o tegoroczne doswiadczenie probujcie za rok! 😀

  Reply
 187. Karolina
  26 luty 2015

  I ja tez mam approved :) Wczoraj zrobiłam X- ray i dziś dostałam już odpowiedź. Super szybko.

  Reply
 188. Piotrek
  24 luty 2015

  Kurde… byliśmy w piątek u lekarza. Wszystko załatwione przez eMedical i cisza… żadnej informacji od oficera. Wczoraj z niecierpliwości dosłałem mu kopie Completed Medical Exam, który przysłał mi lekarz i dalej cisza…

  Reply
 189. Marek
  24 luty 2015

  Do doktórki, która zajmuje się tworzeniem tych wizowych profilów z nr NZER robi się kolejka. Umawiałem się dzisiaj na piątek popołudnie.

  Chciałem sobie machnąć wszystko za jednym przyjazdem do wawy a tu kaszana. Jeszcze raz trzeba jechać :/

  Reply
  • Kasia
   24 luty 2015

   ja na szczęście w Plymouth to załatwiam :p

   Reply
 190. Kasia
  24 luty 2015

  Czyli co jak mi wyślą dokumenty elektronicznie to mam nie wysyłać pocztowo? Tak zrobiliście?

  Reply
  • Marek
   24 luty 2015

   Tak, ja tak planuję zrobić i zaoszczędzić parę stówek na kurierze.

   Reply
 191. Roksana
  23 luty 2015

  Ważne jest żeby oficer dostał numer NZER. Jeśli macie już approved to już nic nie musicie wysyłać.

  Reply
 192. Piotrek
  23 luty 2015

  To trzeba coś jeszcze dosyłać? My jesteś po wizycie u lekarza w Krakowie. Później doszedł do nas mail z eMedical, a później lekarz przesłał kopię z Copleted Medical Exam (ze zdjęciem i numerm NZER) Czy trzeba to przesyłać dalej do oficera?

  Reply
 193. Roksana
  23 luty 2015

  Ja również mam Donnę. Z tym, że Pani Donna nie raczyła nawet napisać do mnie maila, więc kontaktowałam się telefonicznie z ambasadą. Tam powiedzieli, że jestem przydzielona do Donny, więc napisałam do niej maila z numerem NZER, nie odpisała nic tylko od razu aplikacja była approved, nawet skana tego dokumentu z numerem nie musiałam wysyłać. Może zadzwonicie też? Bez problemu udzielą wam informacji. Trzymam kciuki!

  Reply
 194. Roksana
  23 luty 2015

  Ja również mam approved. Odnoszę wrażenie, że oficerowie troszkę się obijają. Potrzeba cierpliwości..

  Reply
  • Olo
   23 luty 2015

   Ooo! To niezle. Super! Gratuluje :) Pamietam, ze ty Grzesiek miales kogos innego niz Donna, a Ty Roksana? U mnie sprawa jest tego typu, ze jeszcze moj drugi kod NZER (ten pierwszy – nieudany) wisi w systemie, wiec musze to wyjasnic, mam nadzieje, ze to tylko o to chodzi i niebawem tez bedziemy mieli approved!

   Reply
 195. grzesiek
  23 luty 2015

  Tak to ja :) doktor mówiła że nie będzie jej 2 dni ale na pewno wszystko jest ok skoro moje przeszło
  Ja mam approved :) multiple visa

  Reply
 196. grzesiek
  23 luty 2015

  sprawdzajcie bo ja już dostałem wizę :) !

  Reply
  • Pchła
   23 luty 2015

   Super! Grzesiek, gratulacje! Odliczaj dni do przyjazdu, będziesz zachwycony! (mam nadzieję:P )

   Reply
   • grzesiek
    23 luty 2015

    Tak jak wspominałem juz tam byłem ale tylko 11dni wiec mniej więcej wiem czego się spodziewać
    Dzięki za wasz blog, pomógł mi ogarnąć ta wydawało by się latwa materię
    Pozdrawiam

    Reply
  • Olo
   23 luty 2015

   Grzesiek, Ty byles z nami w przychodni w Wawie? Mi odpisala oficer, ze moja aplikacja jest „Open”. Dzwonilem na Warynskiego – u nich podobno wszystko OK, a na Okopowej okazuje sie, ze pani dr jest na wyjezdzie sluzbowym do srody…
   Po tym jak wrzucono badania z Warynskiego dr jeszcze jakos zatwierdzala aplikacje?

   Reply
 197. Olo
  20 luty 2015

  Poprawka: chodziło o Okopową – nie Wałową :)

  Reply
 198. Marta
  20 luty 2015

  Wielkie dzieki za informacje Olo, dajcie znac jesli cos sie wyjasni – ja wybieram sie na warynskiego we wtorek i zastanawiam się czy warte zachodu jest latanie po Warszawie i ogarnianie eMedical czy tez po prostu wrzucić to po staremu w kopertę i wysłać, żeby mieć pewność, że dotrze do kogo trzeba i kiedy trzeba.

  Reply
 199. Olo
  20 luty 2015

  Cześć!
  Wczoraj z żoną po 7 jako pierwsi pojawiliśmy się na Waryńskiego na prześwietleniu. Wszystko poszło bardzo sprawnie, panie bardzo uprzejme i zajęło nam to ok. 15 min/osoba, bo nie było jeszcze ludzi. Wyniki do odebrania po ok. 2h. W międzyczasie doczytaliśmy o opcji eMedical i postanowiliśmy zapytać na Waryńskiego czy coś wiedzą na ten temat. Pani z opisowego zadzwoniła do pani z Wałowej (dr Swoboda-Kopeć), która zajmuje się eMedical w przypadku innych wiz, np. do Australii. Nie wszystko było jasne, więc umówiliśmy się na wizytę na Wałowej. Odebraliśmy wyniki i pojechaliśmy na wizytę, gdzie wraz z nami w tej samej sprawie były jeszcze 4 osoby. Weszliśmy z żoną jako pierwsi i zaczęło się….
  Generalnie do eMedical jest potrzebny numer NZER, którego my nigdzie nie mogliśmy znaleźć i nie jest to ani reference/application number. Ktoś powinien nam go stworzyć (jest to numer naszego profilu, pod którym znajdują się załadowane wszystkie dokumenty potrzebne do otrzymania wizy, w tym dane, wyniki badań, zdjęcie, zaświadczenia itd.) i wg pani dr najprawdopodobniej ktoś z urzędu NZ, w każdym razie nie ona. Była chętna do pomocy i postanowiła na nas wypróbować eMedical do Nowej Zelandii (wg pani dr opcja ta jest możliwa od początku lutego). Za pierwszym razem nie udało się, ale za następnym już tak i tak oto stworzyła nam dwa numery NZER. W trakcie potrzebny jest kontakt telefoniczny pani dr z rentgenologią z Waryńskiego, żeby załadowali wyniki badań na ten profil online (ponadto potrzebujemy paszport oraz zdjęcie paszportowe do zeskanowania). Z racji tego, że byliśmy polem do ćwiczeń dla pani dr zajęło nam to ok 2 h i z tego samego powodu dr nas za to nie policzyła. Już później samo stworzenie konta gdzie już wszystko wiadomo powinno zająć ok. 30 min.
  Wysłałem w nocy do przydzielonej oficer zapytanie czy wszystko działa jak należy, ale odpowiedzi póki co nie ma, więc pewnie będzie dopiero w poniedziałek, dlatego jeszcze nic nie jest pewne, ale wg pani dr jest dobrze.
  Jeśli będę coś wiedział to dam znać. Może ludzie, którzy byli po nas coś dodadzą (pozdrawiamy Was;))?

  Reply
  • Roksana
   20 luty 2015

   Weszłam po was razem z kolegą poznanym w poczekalni. Nasze numery NZER zostały utworzone zecydowanie szybciej niż wasze, utworzenie jednego numeru to około 10 minut. Po wyjściu z gabinetu sami zadzwoniliśmy na Waryńskiego z prośbą o wrzucenie naszych badań do systemu. Na drugi dzień rano otrzymałam maila potwierdzającego iż moje badania pojawiły się w eMedical. Ponieważ nie dostałam jeszcze drugiego maila, nie pisałam do oficera w sprawie czy faktycznie system dobrze funkcjonuje.
   Czy ktoś nadal czeka na drugiego maila?

   Reply
 200. Piotrek
  20 luty 2015

  Siemanko, jesteśmy już po wizycie u lekarza w Krakowie. Nic już sie nie wysyła do NZ, wszystko idzie przez eMedical.

  Reply
  • Roksana
   20 luty 2015

   Tak z ciekawości, jaki łączny koszt w Krakowie?

   Reply
 201. eve
  20 luty 2015

  Byłam wczoraj na prześwietleniu w Warszawie. Koszt – 70zł. Pani w recepcji pytała, co się dzieje, bo wszyscy do nich wydzwaniają i nagle lecą do Nowej Zelandii. Generalnie bardzo szybko, sprawnie (niecałe 10 minut), byłam jednak dość późno (w okolicach 16tej) i po wynik mam się zgłosić dzisiaj o 10. Myślę, że jeśli załatwia się sprawę z samego rana, nie ma problemu z odebraniem wyniku tego samego dnia; później jest dużo ludzi i nie wyrabiają z opisami.

  Reply
  • Kasia
   20 luty 2015

   Jak tylko 3 miejsca w PL są do zrobienia tych badań 😀

   Reply
  • Marek
   20 luty 2015

   I jak, dokumenty odebrane łącznie z radiologist report?

   Reply
   • eve
    20 luty 2015

    Tak, wszystko odebrane, opis oczywiście dwujęzyczny. Czytam, że niektórzy próbują z eMedical. Ja wysłałam standardowo jednak, na wszelki wypadek. UPS – nie obsługuje tego kodu, FEDEX – wychodziło nieco ponad 290zł, doręczenie już w poniedziałek. Zdecydowałam się na Pocztex – 123zł, możliwość śledzenia przesyłki, ma dotrzeć najpóźniej do końca przyszłego tygodnia.

    Reply
 202. grzesiek
  19 luty 2015

  do tej wizy potrzeba tylko radiologa więc trzeba iść do tej przychodni gdzie przyjmuje, potem on opisuje i wystawia report
  musi to być lekarz z listy panel doctors

  Reply
 203. Piotrek
  19 luty 2015

  My dostaliśmy z dziewczyną drugiego maila. Będziemy to wysyłać jakims DHL lub Fedex. Jak już dostalismy się tutaj to szkoda zeby przesyłka zginęła wiec lepiej dopłacić troche kasy i mieć pewność że jest na miejscu. Mam pytanie, czy zdjęcie robimy u doktora z listy czy on nas skieruje gdzies na zdjecie?

  Reply
 204. Marek
  19 luty 2015

  Akcja z rentgenem to zabawa dwudniowa. Lekarze z listy panel doctors z wawy urzędują tylko w godzinach 7-10 (albo 11?), a ja na miejscu tak wcześnie nie zląduję. Dzień pierwszy – rtg, drugi – certyfikat. Będzie ktoś z was w poniedziałek/wtorek w stolicy? 😀 dajcie znać na marx432@gmail.com

  Reply
 205. grzesiek
  19 luty 2015

  to jeszcze zapytam
  znalazł ktoś może jakieś sensowne rozwiązanie na wysłanie wszystkiego do nz
  jutro będę u lekarza i jutro też chciałbym to wysłać ale zostaje albo poczta polska za kilkanaście złotych albo kurier nawet za kilkaset

  Reply
 206. Kasia
  18 luty 2015

  ja i mój chłopak właśnie dostaliśmy maile :)

  Reply
 207. Roksana
  18 luty 2015

  Ktoś jeszcze*

  Reply
  • Karolina
   18 luty 2015

   Ja jeszcze nic nie dostałam.

   Reply
  • Marek
   18 luty 2015

   Tak, przyszedł o 22. Wątpię żeby opcja z eMedical była już u nas dostępna. Napisali, że jak nie to słać listownie.

   Reply
 208. Roksana
  18 luty 2015

  Czy ktoś dostał już drugi e-mail?

  Reply
 209. grzesiek
  18 luty 2015

  czyli tak
  chest x ray + report
  zdjęcie + paszport do wglądu
  ślemy do nz a nie do londynu
  może się ktoś będzie prześwietlała w piątek rano w Warszawie i ma zamiar jechać pod koniec roku :)

  Reply
 210. eve
  18 luty 2015

  Dostałam tego właściwego maila jakąś godzinę temu i mam jasno napisane, że jednak wynik należy przesłać listownie do Nowej Zelandii. Czas został przedłużony do 20-tu dni od złożenia aplikacji. Jutro lecę się prześwietlać :)

  Reply
 211. Roksana
  18 luty 2015

  Z tym, że w automatycznym mailu zostało napisane:
  „If you are currently in a country where eMedical is available, you should check our list of panel physicians* to find the nearest approved radiologist.
  The approved radiologist will send your medical information directly to Immigration New Zealand electronically.
  Your medical information must be received by Immigration New Zealand within 15 consecutive days from the date you submitted your application.”
  Co wskazuje na to, że papierki nas już nie dotyczą..

  Reply
 212. Roksana
  18 luty 2015

  Tak, to jest numer aplikacji.
  Mam osobne pytanie. Czy dobrze rozumiem, że wynik rentgenu zostanie elektronicznie przesłany do Nowej Zelandii przez klinikę w której go zrobimy? Zatem oznacza to, że nie musimy wyników wysyłać listownie?

  Reply
  • Pchła
   18 luty 2015

   Dla wszystkich zainteresowanych kwestią eMedical, prosto ze strony Immigration. Wychodzi na to, że po staremu jeszcze tym razem. http://www.immigration.govt.nz/migrant/general/generalinformation/qanda/emedical.htm:

   „The final rollout stage will be onshore in New Zealand from the end of March 2015, coinciding with the establishment of Immigration New Zealand’s new onshore panel physician network.

   From the end of March 2015, the majority of medicals in support of a visa application will be submitted electronically by Immigration New Zealand’s panel physicians and be triaged, and decided in most cases by the Immigration Health System.”

   Reply
 213. Karolina
  18 luty 2015

  Hej. Czy ktoś z Was dostała HAP ID number? Czy to jest to samo co numer aplikacji? Próbuję umówić się na wizytę w Anglii i proszą mnie o podanie tego numeru.

  Reply
  • Kasia
   18 luty 2015

   ja też w Anglii się umawiałam ale nie musiałam nic takiego podawać

   Reply
   • Karolina
    18 luty 2015

    hmmm…jutro jeszcze raz spróbuję zadzwonić. Gdzie będziesz robić badanie?

    Reply
   • Sonia
    19 luty 2015

    Hej Kasia,
    A gdzie w Anglii sie umawialas na wizyte. Ja dzwonilam do kliniki w Essex i mowia mi zebym „walk in” ze przyjma mnie od razu. Wczoraj jak im zostawialm dane kontaktowe zeby sie do mnie odezwali to nikt nie oddzwonil, wiec sie zastanawiam jaka bedzie najelpsza opcja. Ps. Nie wiesz czy w Anglii ten eMedical jest dostepny? Probowalam znalezc cos w sieci, napisalam tez do mojego pana „oficera” i jak narazie cisza…

    Reply
   • Karolina
    19 luty 2015

    Ja umówiłam się na wizytę w Londynie. Potwierdzili mi, że korzystają z eMedical.

    Reply
    • Emilia
     2 luty 2018

     a gdzie jest lista tych ośrodków w ktorych mozna zrobic te prześwietlenie?
     będę wdzieczna za odp

     Reply
 214. Piotrek
  18 luty 2015

  To w końcu co trzeba było zaznaczyć przy pytaniu o przebywanie w krajach z niskim ryzykiem gruźlicy? W mailu, który przyszedł jest link http://www.immigration.govt.nz/NR/rdonlyres/DD2D2D27-DD49-4A62-96CC-3A1F32223C8E/0/INZ1121.pdf
  W tabelce z krajami o niskimi ryzyku wystąpienia gruźlicy nie ma Polski.

  Reply
  • Pchła
   18 luty 2015

   My przy aplikacji wybraliśmy „NO”, bo uznaliśmy, że jako obywatele Polski automatycznie w takim kraju przebywamy, więc pytanie musi dotyczyć innych niż Polska krajów :)

   Reply
 215. eve
  18 luty 2015

  Bardzo, bardzo Wam dziękuję za ten wpis! Uratował zapewne nasze jakże cenne minuty. Genialne, że się podzieliliście informacjami i opracowaliście je w taki właśnie sposób. Super wielkie mega słoneczne dzię-ku-ję!!! :)

  Reply
  • Pchła
   18 luty 2015

   Super, że wpis się przydał, bardzo nas to oboje cieszy! :) Trzymamy kciuki przy załatwianiu pozostałych formalności, a w międzyczasie zapraszamy do naszych wpisów o Nowej Zelandii, jako przedsmak, zanim przyjedziesz :)

   Reply
   • eve
    18 luty 2015

    Ohhhh, na pewno zostanę tu na długo. Tyle ciekawych, pięknych, inspirujących wpisów! Mało tego – stawiam browara, ale na miejscu! Teraz nie mogę, bo cały czas trzymam kciuki :) Cóż byśmy bez Was zrobili, my tutaj zgromadzeni ;D

    Reply
 216. Marta
  17 luty 2015

  Hej,

  Sluchajcie, mi się wydaje, ze na pytanie o przebywanie w państwach z niskim ryzykiem tuberkulozy nalezalo odpowiedziec YES. Co sądzicie? Jeśli nawet się mylę, myślicie, że może to wpłynąć na odrzucenie aplikacji? Wszystko mam approved i received jak narazie :)

  Reply
  • Sonia
   18 luty 2015

   Ja tez odpowiedzialam Yes, no bo przeciez z Polski jestesmy… Prawda? :)

   Reply
 217. grzesiek
  17 luty 2015

  https://www.immigration.govt.nz/secure/Login+Working+Holiday.htm

  wcześniej trzeba się zarejestrować wybierasz work holiday
  a dalej już masz napisane jak chociażby na tej stronie

  Reply
 218. Ola
  17 luty 2015

  Wiem, ze juz po ale czy moglby ktos napisac jak to sie dokladnie robi? Mialam spore problemy, zeby znalezc opcje, gdzie moge aplikowac.

  Reply
 219. Piotrek
  17 luty 2015

  ok. 3 dni

  Reply
 220. Roksana
  17 luty 2015

  A kiedy możemy spodziewać się tego drugiego maila?

  Reply
  • Kasia
   17 luty 2015

   no ten znajomy z nowej zelandii mówi, że po 2 dniach dostał maila

   Reply
 221. Piotrek
  17 luty 2015

  Czyli nie ma co skakać z radości jeszcze…

  Reply
  • Kasia
   17 luty 2015

   bo oni chyba teraz sprawdzają wszystko…pozostaje czekać. moi znajomi właśnie pokazywali mi jaki mają widok z okno w queenstown..życzę wszystkim powodzenia

   Reply
 222. Piotrek
  17 luty 2015

  A jak wejdziecie w MyApplication to pokazują się Wam dwie tabelki czy tylko jedna? Ja mam juz przyznany numer aplikacji, a mojej dziewczynie wyświetla sie tylko jedna tabelka w MyApplication :/

  Reply
 223. Kasia
  17 luty 2015

  Znajomy mówi, że dopiero jak dostaniemy maila z informacjami, ale nie ten co teraz automatycznie jest wygenerowany, to jest już w 90% pewne i wtedy tylko wysłać dokumenty

  Reply
 224. Roksana
  17 luty 2015

  Czyli nikt nie wie jak to jest? Ja uzupełniałam tylko dane obowiązkowe, czyli ominęłam między innymi pytanie o branżę i zawód, stąd moje pytanie czy jeśli przyszedł mail to wiza już prawie przyznana i pozostaje tylko rentgen

  Reply
 225. Sonia
  17 luty 2015

  Hej, ja po 10 minutach bylam juz zrobiona, ale reka mi latala jak oszalala! Mail w SPAMie zgadza sie 😉

  Reply
 226. Piotrek
  17 luty 2015

  Tak, przyszedł w formacie doc.

  Reply
 227. Karolina
  17 luty 2015

  A możecie otworzyć załącznik?

  Reply
 228. Piotrek
  17 luty 2015

  Tak, dostalismy oboje

  Reply
 229. grzesiek
  17 luty 2015

  a dostaliście maila z potwierdzeniem

  Reply
 230. Karolina
  17 luty 2015

  Ja wypełniłam w 12 minut, a meil wpadł do spamu :/ a już zaczęłam się martwić, że go nie dostałam.

  Reply
 231. Piotrek
  17 luty 2015

  No własnie, czy mail oznacza ze mamy zaklepane i teraz dokumenty dosłać trzeba? Dajcie znac bo nie wiem czy flaszke otwierac :)

  Reply
 232. Karolina
  17 luty 2015

  Dostaliście maila potwierdzającego?

  Reply
  • Roksana
   17 luty 2015

   Tak, zobacz w spamie

   Reply
 233. Roksana
  17 luty 2015

  Czy jeśli otrzymałam maila oznacza to, że formularz został dobrze wypełniony i teraz już tylko kwestia rentgenu?

  Reply
 234. Piotrek
  17 luty 2015

  U nas weszło wszystko gładko. Był mały problem bo dziewczyna zapomniała zatwierdzić ptaszkiem zawód i straciła 3 minuty ale maila mamy! Gruźlicy nie mamy wiec chyba jest ok 😀

  Reply
 235. Marek
  17 luty 2015

  Dzięki za ten poradnik! Też mi się udało w 7 minut wypełnić.

  Po 17 minutach miejsc już nie było :O

  Reply
 236. grzesiek
  17 luty 2015

  ja rok temu próbowałem ale byłem kompletnie nieprzygotowany do wypełniania formularza
  zawsze mogą wykryć gruźlicę a tak to nie wiem dlatego pytałem o jakieś ewentualne błędy w aplikacji

  Reply
 237. Piotrek
  17 luty 2015

  Mam tak samo. Grudzień 1985 :) Czy jeśli wszystko jest wypełnione i przyszedł mail to znaczy, że sie udało czy jeszcze coś może sie wysypać, albo jeszcze mozemy sie nie załapac ?

  Reply
  • Sławek
   21 luty 2015

   Grudzień 1985 to jeszcze w przyszłym roku masz szanse. Ja 2 luty 1985 więc 17 lutego 2016 już nie miałbym szansy.

   Reply
 238. grzesiek
  17 luty 2015

  dzięki
  udało się załapać, wypełniłem w 7 minut ale ma już 30 lat i to była moja ostatnia szansa
  byłem już tam na wakacjach ale niecałe 2 tygodnie i super będzie pojechać znów tym razem na parę miesięcy

  btw mieliście jakieś problemy z immigartion
  w ostatnim miejscu przed zaplatą kartą (niemoją) wpisałem dane tej osoby a powinny być tak mi się teraz wydaje moje

  pozdrawiam

  Reply
  • Sonia
   17 luty 2015

   Hmmm… zrobilam dokladnie to samo… Ciekawe, mysle ze da sie to jakos odkrecic jak cos 😉

   Reply
 239. Piotrek
  17 luty 2015

  Kto już po ? Czy jeżeli płatność przeszła i wszystko niby jest ok i dostaliśmy maila to znaczy że jest gitara ?

  Reply
 240. Karolina
  17 luty 2015

  Powodzenia wszystkim!

  Reply
 241. grzesiek
  13 luty 2015

  dzięki
  w zasadzie doszedłem do tego, trzeba było wpierw przeczytać tekst :) anie pytać
  ale dzięki

  Reply
 242. grzesiek
  12 luty 2015

  mam pytanie, może głupie ale w zeszłym roku się nie załapałem
  po wypełnieniu okienka klikamy next i na końcu submit
  czy save i na końcu submit :)

  Reply
  • Pchła
   13 luty 2015

   Grzesiek, klikasz „next”, aż dojdziesz do ostatniej części aplikacji, którą kończysz klikając „submit”. „Save” pozwoli Ci tylko zapisać aplikację na dowolnym etapie uzupełniania.

   Reply
 243. blazej
  9 luty 2015

  Paula tez mieszkalem na Malcie i lece od NZ :) heheh

  Reply
 244. Ewelina i Michal
  3 luty 2015

  super, swietnie opisane co i jak, wielkie dzieki!

  Reply
 245. Paula
  30 styczeń 2015

  Witam! Dzięki za wszystkie informacje. Zamierzam aplkować w tym roku o wize WH. Mam pytanie odnośnie podania adresu zamieszkania. Mieszkam obecnie na Malcie od 5 mies, chce tu zostac do pazdziernika a potem jak los da NZ:) W aplikacji mam podac adres taki jak w paszporcie – czyli polski, czy tez obecny maltanski? Czy po otrzymaniu ewentualnej wizy dostanę jakis list pocztą czy wszystko e-mailem? I jeszcze jedno pytanie odnosnie aktu o niekaralnosci. Potrzebny mi papier z Polski lub Matly? Pozd;)

  Reply
  • Pchła
   2 luty 2015

   Paula, w paszporcie nie ma zdaje się adresu 😉 Moim zdaniem spokojnie podaj polski adres. Nasz przyjaciel aplikował będąc w Anglii, podał adres z Polski, wszystko było ok :) Żadne papiery nie przychodzą pocztą, wszystko idzie za pomocą e-maila. A co do zaświadczenia o niekaralności, też nie jest Ci potrzebne. Zaznaczasz tylko odpowiednią rubrykę w aplikacji on-line i tyle.

   Reply
 246. Karolina
  16 styczeń 2015

  Swietny wpis. I ja sie chyba skusze w tym roku :) Mieszkam obecnie w UK wiec miejsc do zrobienia przeswietlenia jest mnostwo. Koszt ok. 100£ ale mysle , ze warto:) pozdrawiam

  Reply
  • Pchła
   18 styczeń 2015

   Dzięki Karolina :) My polecamy gorąco! Nowa Zelandia jest super. Jeśli mieszkasz w UK, to tu odnajdziesz się bez problemu. Trzymamy kciuki i pozdrawiamy! :)

   Reply
 247. blazej
  13 styczeń 2015

  Witam bardzo bym chcial zadac wam pare pytan ! mozecie podac jakis kontakt ?:) mam nadzieje ze uda mi sie w tym roku! dzieki za wasze informacje!!! Super storona. Gdzie aktualnie mieszkacie i czy warto jechac n rok do Nowej Zelandii 😉 myslalem o Australii ale Nowa Zelandia tez jest super! sieclodziarni@wp.pl

  Reply
  • Olo
   14 styczeń 2015

   Cześć, widzę, że znalazłeś kontakt do nas i napisałeś maila, więc nie odpowiadam w komentarzu- odpisałem już na Twoją wiadomość :) Pozdrawiam!

   Reply
  • Sonia
   17 luty 2015

   ALe na to pytanie : In the five years prior to this application, have you spent
   (lived in and/or visited) a combined total of 3 months in
   any country or countries NOT considered to be low risk
   for TB. chyba trzeba odpowiedziec tak prawda? skoro z Polski jestesmy? WIem ze pytanie glupie ale jakos tak mnie zastanowilo…

   Reply

Komentuj