Kraje

Latitude

Posted by in Anglia, Festiwale | No Comments
Latitude

Minęły dwa tygodnie od ostatniego wpisu, niestety nie bardzo mamy czas wolny, a jak uda nam się wygospodarować chwilę, to zazwyczaj spędzamy ją na spaniu, praniu, pod prysznicem i tak dalej. Prowadzenie bloga niestety musi zejść na dalszy plan póki nie zakończymy naszej festiwalowej przygody i nie wyruszymy dalej w świat. Ten dzień zbliża się wielkimi krokami, ale póki co musimy zacisnąć zęby i przetrwać jakoś przez następne kilka tygodni.

Właśnie wróciliśmy z festiwalu Bristol Harbour, jutro spędzimy cały dzień przygotowując się na Camp Bestival, na który jedziemy już we wtorek. Jak widać mamy 1 dzień przerwy między festiwalami, więc wszystko po staremu 😉 Cofnijmy się jednak na chwilę do poprzedniego weekendu, który spędziliśmy w Southwold na festiwalu Latitude. Odbiega on trochę od pozostałych, bo nie koncentruje się na muzyce, a raczej na ogólnie pojętej sztuce współczesnej.

Latitude72

Nam najbardziej podobały się żywe owce pomalowane na różne kolory, dziwne instalacje z lalek Barbie i cywilizowany sposób w jaki odbywał się cały festiwal. Latitude52

Chodzi np. o to, że toalety typu toi toi były cały czas sprzątane, praktycznie po każdej osobie, a na terenie festiwalu był nawet supermarket! Ceny co prawda festiwalowe, ale nie były przesadnie wygórowane, np. puszka piwa czy cidera kosztowały 2 funty. Niby znacznie drożej niż w sklepie w mieście, ale z drugiej strony sporo taniej niż w knajpie, czy barze festiwalowym. Co prawda supermarket był na kempingu i zakupionego w nim alkoholu nie można było wnieść na teren, na którym były wszystkie atrakcje, ale wielu ludziom wcale to nie przeszkadzało – zupełnie jak w domu 😉 Ciekawa instalacja znajdowała się też przy firmowym barze Jägermeister i bardzo podobał nam się konkurs ze zdejmowaniem staników na czas. Zapraszamy do galerii, zobaczcie sami, a my idziemy odespać miniony weekend, bo robi się późno i zostało nam tylko kilka godzin! :)

Komentuj