Kraje

Транссиб

Транссиб

Podjęliśmy decyzję – rezygnujemy z rozpoczynania naszej podróży na lotnisku. Do Azji zawiezie nas słynny  Транссиб, czyli kolej transsyberyjska!

Start planujemy na koniec września lub początek października. Zanim z Wrocławia dotrzemy do Pekinu, przemierzymy 6 stref czasowych, przejeżdżając pociągami w sumie około 11000km, z czego prawie 6200km z Moskwy do Czyty przypadnie na kolej transsyberyjską. To ponad połowa całego dystansu. Pokonanie tego odcinka będzie punktem kulminacyjnym naszej podróży lądem z Europy do Azji. Spędzimy wtedy w pociągu prawie 100 godzin! Będzie dużo czasu na podziwianie syberyjskich krajobrazów i ćwiczenie języka rosyjskiego.

Póki co sprawdzamy ceny, czytamy relacje podróżników, którzy przemierzyli już ten szlak, oglądamy zdjęcia i ogólnie wczuwamy się w klimat. Zazwyczaj staramy się nie planować zbyt wiele, ale w tym przypadku nie obejdzie się bez przygotowań, bo zanim dotrzemy do Pekinu czeka nas około sześciu przesiadek, więc trzeba będzie wszystko ze sobą zgrać. Oczywiście można kupić bilet z Moskwy bezpośrednio do Pekinu. Jest to opcja z pewnością szybsza i wygodniejsza niż podróż z przesiadkami, ale też zdecydowanie droższa. Wybraliśmy wariant tańszy i dłuższy, w końcu w trakcie naszej podróży nie zabraknie nam z pewnością jednego: czasu.

Komentuj